мрзеливост | Кафе пауза

7 мрзливи начини да го импресионирате вашето момче

Кога сте во врска сигурно постојано чувствувате потреба да правите нешто за да му покажете на партнерот колку го сакате.

Интересно откритие: Да бидете мрзливи е најдобриот начин да живеете подолго

Дали понекогаш само сакате да бидете мрзливи но истовремено се плашите дека го трошите вашиот живот и почнувате да правите нешто?

Понекогаш е навистина неопходно: 7 причини зошто е добро да бидете мрзливи

И на телото и на умот им е потребен одмор од секојдневието, а нема подобар начин за релаксирање од квалитетното безделничење.

Храна со која ќе ја победите попладневната мрзеливост на работа

Дали ви се случува додека сте на работа, околу 2 часот попладне, да почувствувате некоја мрзеливост и замор кои не ви даваат да мрднете, ниту да работите?

4 ситуации кога е сосема во ред да бидете себични

Себичноста е лоша особина, но таа понекогаш може да ви ги подобри односите со другите, доколку се употребува на правилен начин.

Едноставни трикови за коса наменети за мрзливите девојки

Нека опавчето стане минато, а како за промена искористете ги овие едноставни трикови за да добиете нова, освежена, совршена фризура.

5 лесни и ефикасни вежби за мрзливи луѓе

Доколку се вбројувате во мрзливите луѓе, овие вежби се одлични за вас.

Мрзеливите девојки најдоа спас: Трикови и совети за полесна нега и убавина

Колку пати ви се случило да се вратите дома, да бидете преморени и да ве мрзи да ја избришете целата шминка од вашето лице?

Девојки, бегајте со време: 13 знаци дека не го бива помеѓу чаршафите

Бегајте. Бегајте брзо и што е можно подалеку. Подоцна ќе ни се заблагодарите.

19 маки на девојките кои мразат и се мрзливи да се шминкаат

Девојките кои ја мразат шминката и се мрзеливи да се шминкаат секојдневно се соочуваат со овие 19 маки. Погледнете кои се тие..

10 знаци дека сте апсолутна Вага во хороскоп

Ако славите роденден помеѓу 23 септември и 22 октомври, сигурно ќе се пронајдете барем во дел од следните 10 карактеристики.
Датум: 02 окт 2014
, Автор: