Дали е неопходно да ја миете вашата шолја за кафе од работа секој ден?

Шолјата за кафе и онака е полна со вода! Што би можело да тргне наопаку?

5 видови храна кои мора задолжително да ги измиете пред да ги зготвите или консумирате

Можеби за некои веќе знаете, но за некои пријатно ќе се изненадите!

9 трикови кои ќе ви помогнат поретко да ја миете косата

Дали знаевте дека секојдневното миење на косата не е добро?

10 трикови што ќе ви помогнат да не ја миете косата секојдневно

Со помош на овие трикови вашата коса ќе биде подолго време чиста, свежа и разлетана.

Како правилно да ги миете и одржувате скапите чаши за вино?

Обидете се да ги избегнете овие грешки при миењето на вашите омилени чаши за вино.

9 совети за совршена холивудска насмевка

Доколку секојдневно ги следите овие совети, ќе забележите дека вашите заби ќе станат посветли за неколку нијанси а непцата ќе станат поздрави.

Не фрлајте го сунѓерот, со овој едноставен трик тој ќе биде повторно чист!

Постои начин којшто ви гарантира дека ќе се ослободите од бактериите коишто живеат на вашиот сунѓер.

Јапонските жени ја откриваат тајната за здрав и младолик изглед на кожата

Оваа метода најмногу ја користат жените од Јапонија кои се познати по добро негуваната кожа и младешкиот изглед.

Еве со какви маки се соочуват девојките кои секојдневно ја исправуваат косата

За некои девојки пеглањето на косата е подеднакво важно како и миењето на лицето...

9 работи кои никој никогаш не ви ги кажал за шампоните

Сигурно сте слушнале многу теории и факти за миењето на косата и шампоните. Меѓутоа, пронајдовме 9 работи кои вашиот фризер ви ги нема кажано, а најверојатно и ги немате прочитано.
Датум: 07 апр 2015
, Автор:

6 грешки кои ги правите при миењето на забите

Можеби ги миете забите секој ден, но ако правите некоја од овие грешки тие сепак не се добро заштитени. Д-р Едмонд Хјулит има совети за вас како да ги исправите.

Што прво миете кога се бањате? Тоа открива нешто за вас!

Делот од телото кој прв го миете открива некои карактеристики за вас како личност, особини кои би требало да ги промените, како и вашите најдобри потенцијални партнери.
Датум: 21 окт 2014
, Автор:
12