картон | Кафе пауза

Фотограф создава неверојатни фотографии со картонски силуети за време на зајдисонце

Џон Маршал е фотограф кој во последните 5 години создава серија од фотографии за кои користи големи листови картон сечејќи ги во имагинативни форми.

Јапонка создава смешни картонски маски за нејзиното куче

Семба и нејзиното куче прават неверојатни костуми кои не чинат ниту еден денар.

Направете сами: пролетно дрво од украсна хартија

Доколку сакате да внесете пролетен амбиент во вашиот дом, ова е едноставен предлог како да го направите тоа.
Датум: 15 мар 2014
, Автор:

Како да претворите парче дрво во кутија полна со пари?

За жал, вакво нешто не е возможно, барем не на начин како што помисливте. Сепак, скулпторот Рендал Розентал изработува неверојатни уметнички дела од дрво, кои создаваат илузија како да се вистински.
Датум: 16 јан 2014
, Автор:

Одличен изум за брзо пакување и уште побрзо распакување

Хенри Вонг и Крис Куро се двајца студенти кои дошле до една брилијанта идеја благодарение на која процесот на пакување и распакување од картонски кутии драстично ќе се олесни.
Датум: 15 јан 2014
, Автор:

Како да го претворите вашиот хрчак во сирена, принцеза или кловн?

Креативен начин да се забавувате со вашето слатко милениче. :)