11 илустрации што ќе ве насмеат во овие тешки времиња

11 илустрации што ќе ве насмеат во овие тешки времиња

Овие денови, на сите им треба малку пауза од вестите, па овие забавни илустрации ќе ве насмеат додека сте во изолација. Некои луѓе веќе не знаат ни кој ден е денес, па погледнете ги овие илустрации на Алисон Вонг што ви предизвикаат малку позитивно расположение и ќе ви помогнат да сфатите дека сите луѓе се наоѓаат во истата ситуација.

1. Дезинфицирање

11 илустрации што ќе ве насмеат во овие тешки времиња

2. Тензијата е голема затоа што никој не се осмелува да го лижне прстот

11 илустрации што ќе ве насмеат во овие тешки времиња

3. Едно трепнување

11 илустрации што ќе ве насмеат во овие тешки времиња

4. Графиконот на Ковид-19 за кој сите се согласуваат

11 илустрации што ќе ве насмеат во овие тешки времиња

5. Социјална дистанцираност

11 илустрации што ќе ве насмеат во овие тешки времиња

6. Две седмици се претворија во месеци

11 илустрации што ќе ве насмеат во овие тешки времиња

7. Различни фази на користење на тоалетната хартија

11 илустрации што ќе ве насмеат во овие тешки времиња

8. Како изгледа работата од дома

11 илустрации што ќе ве насмеат во овие тешки времиња

9. Остануваат само оние продукти што навистина никој не ги сака

11 илустрации што ќе ве насмеат во овие тешки времиња

10. Одржување доволно растојание помеѓу луѓето

11 илустрации што ќе ве насмеат во овие тешки времиња

11. „Не, со часови чекав за тоа.“

11 илустрации што ќе ве насмеат во овие тешки времиња

Погледнете ги овие 30 фотографии направени со дрон што ќе ви покажат како луѓето го поминуваат времето додека се во карантин.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар