30 фотографии направени со дрон што ќе ви покажат како луѓето го поминуваат времето додека се во карантин

30 фотографии направени со дрон што ќе ви покажат како луѓето го поминуваат времето додека се во карантин

Фотографот Адас Василијаускас од Литванија одлучил да ви покаже како изгледа социјалната дистанцираност и како се забавуваат луѓето додека се во карантин. Целта на неговиот проект и на овие смешни фотографии направени со дрон е да да ви го разубават денот и да ви покажат дека и седењето дома во карантин може да биде забавно.

30 фотографии направени со дрон што ќе ви покажат како луѓето го поминуваат времето додека се во карантин

30 фотографии направени со дрон што ќе ви покажат како луѓето го поминуваат времето додека се во карантин

30 фотографии направени со дрон што ќе ви покажат како луѓето го поминуваат времето додека се во карантин

30 фотографии направени со дрон што ќе ви покажат како луѓето го поминуваат времето додека се во карантин

30 фотографии направени со дрон што ќе ви покажат како луѓето го поминуваат времето додека се во карантин

30 фотографии направени со дрон што ќе ви покажат како луѓето го поминуваат времето додека се во карантин

30 фотографии направени со дрон што ќе ви покажат како луѓето го поминуваат времето додека се во карантин

30 фотографии направени со дрон што ќе ви покажат како луѓето го поминуваат времето додека се во карантин

30 фотографии направени со дрон што ќе ви покажат како луѓето го поминуваат времето додека се во карантин

30 фотографии направени со дрон што ќе ви покажат како луѓето го поминуваат времето додека се во карантин

За повеќе фотографии продолжете на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар