15 март 2014 | Кафе пауза

Најдобриот кавер на Бијонсе кој некогаш сте го чуле

Овие дечки од акапела групата Pentatonix направија кавер на најновиот албум на Бијонсе, кој ќе ве помрдне од место.
Датум: 15 мар 2014
, Автор:

Направете сами: пролетно дрво од украсна хартија

Доколку сакате да внесете пролетен амбиент во вашиот дом, ова е едноставен предлог како да го направите тоа.
Датум: 15 мар 2014
, Автор:

Загатка: Медал од Првата светска војна

Еден дедо на својот внук му раскажувал приказни од своето воено минато...

Илустрации кои им даваат живот на секојдневните улични објекти

Данскиот илустратор Тинеке Мејринк нуди креативен и забавен начин на еден поинаков поглед кон светот – „само застани и погледни“, вели таа.
Датум: 15 мар 2014
, Автор: