здрав оброк | Кафе пауза

5 сигурни начини како да ја уништите здравата салата

Салатата е совршенo здрав оброк и звучи како многу здрава опција во која било форма, освен кога ќе ja уништите. Дури и кога целиот ваш оброк е салата, таа мора да содржи најмногу зеленчук.

Хранете се квалитетно додека сте на работа: 5 предлози за здрави оброци

Кога не ја кревате главата од работа, не излегувате од канцеларијата со часови или сте растрчани на сите страни, сè што ви треба е здрава закуска.

Од оваа здрава намирница ќе направите совршена фотографија за на Инстаграм

Еден од најпопуларните трендови на Инстаграм е синиот појадок чијшто главен додаток има прекрасна нијанса на сина боја и поради тоа е атракција на социјалните мрежи.

Смуди на денот: Банана, бадеми и овесни снегулки

Ова смуди е идеално за појадок или за дополнителна енергија пред главниот оброк

Рецепти за лесни и здрави оброци со кои вашето утро ќе започне на најдобриот начин

Денес ќе добиете фантастични, брзи рецепти за вкусен појадок, а најдоброто од сѐ е што се подготвуваат пред спиење.

Немојте да го прескокнувате најважниот оброк во денот: Идеи за брз и здрав појадок

Ви даваме неколку совети како брзо да подготвите здрави и едноставни оброци, за што поквалитетен почеток на денот.

Како изгледа појадокот на најздравите луѓе во светот?

Не мора да држите диети и да купувате посебни производи за да го смените начинот на исхрана.

6 едноставни чекори да влезете во форма пред летото

Сакате да имате доволно енергија за активностите во природа ова лето, но сакате и да имате добро тело на плажа? Следете ги овие шест совети.

Библија на здравјето: 10 правила што сите треба да ги почитуваат

Ви презентираме десет правила кои ќе ви помогнат да живеете здраво, среќно и долговечно, а придржувањето кон нив не бара никакви посебни напори.

3 утрински навики кои ќе ви го разубават денот

Рутината е секогаш добредојдена кога ви е потребна малку организација во вашиот живот.

Видови храна и пијалаци кои ќе ве разбудат многу побрзо од кафето

Неколку производи кои ги задоволуваат дневните енергетски потреби.
12