Смуди на денот: Банана, бадеми и овесни снегулки

Смуди на денот: Банана, бадеми и овесни снегулки

Ова смуди е идеално за појадок или за дополнителна енергија пред главниот оброк

Потребни состојки:
  • 2 замрзнати банани
  • 100 грама овесни снегулки
  • 70 грама бадеми
  • 100 милилитри јогурт
  • 1 лажичка чиа семе
Начин на подготовка:

Замрзнете ги бананите претходната вечер со цел да добиете посвежа и покремава содржина. Ставете ги сите состојки во блендер и добро изматете. Добар апетит!

Пробајте го и ова кофеинско смуди со чоколадо и банана за енергичен ден.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар