Кофеинско смуди со чоколадо и банана за енергичен ден

Густо, кремасто и полно со кофеин!

Потребни состојки:
  • 230 милилитри незасладено бадемово млеко со вкус на ванила
  • 150 милилитри јогурт
  • 1/2 банана
  • 1 супена лажица какао во прав
  • 2 кафени лажици инстант кафе
  • 1 кафена лажица екстракт од ванила
  • Ледени коцки
Начин на подготовка:

Ставете ги сите состојки во блендер и матете додека не добиете хомогена смеса. Сипете го смудито во чаша и декорирајте со неколку зрна кафе.

Пробајте го и ова мока лате за љубителите на здравиот живот!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар