едноставност | Кафе пауза

Како да го збогатите вашиот живот прифаќајќи ја едноставноста?

Едноставноста може да биде навистина благородна, а да не значи жртвување, кога ќе ја прифатите со намера да созреете.

Љубовта е најважна во животот: 25 животни мудрости од Тибет

Секојдневната брзаница создава неверојатен стрес и притисок кај човекот.

Најголемите животни лекции од Лав Толстој

Прочитајте како патот на Толстој може да ни помогне повторно да ги разгледаме своите погледи и ставови.

8 причини зошто интровертните луѓе се неодоливо привлечни

Интровертните луѓе мора да откријат повеќе за себе и да дознаат на кој начин можат да ги искористат своите слабости.
Датум: 13 мар 2016

5 причини зошто боенките се единственото нешто кое ви треба за да се ослободите од стресот

Сите знаеме дека дружбата со најблиските е најефективниот метод за справување со стресот, но постојат и неколку други решенија. Таков е примерот со боенките.

Никогаш нема да погрешите: Црно-белата е секогаш добитна комбинација!

Понекогаш контрастот е она што ја прави облеката впечатлива и шик.

Едноставни активности кои ќе ви го направат животот поубав

Најубавите моменти во животот произлегуваат од малите и едноставните нешта. Доказ за тоа се и следниве предложени активности, кои не одземаат премногу време, а ве прават посреќни и посиполнети.

6 корисни совети за да си го поедноставите животот

Сите имате денови кога посакувате да имате барем малку повеќе време за завршување на сите предвидени обврски. Постојано ги одложувате задачите, на крајот ве фаќа паника, патите од стрес и непроспиени ноќи.

4 трикови кои ќе ви помогнат да го доловите стилот на Анџелина Џоли

Анџелина Џоли е препознатлива по својот едноставен, а сепак толку софистициран стил. Преку минимализмот што го применува во облекувањето, успева уште повеќе ја истакне својата природна убавина.