7 болести кои може да ви ги пренесат вашите домашни миленици

Домашните миленици може да ви пружат огромна љубов, но и да ви пренесат неколку болести...

Кози како домашни миленици: Зошто тие стануваат исти како кучињата?

Ако имате куче знаете дека тоа е најдобриот пријател на човекот и секојдневно сè повеќе се уверувате во таквото тврдење.

Верно и неочекувано пријателство: Лисица и кутре не сакаат да се разделуваат

Се сеќавате ли на Џунипер, слатката, фотогенична лисица која се однесуваше како кутре?

Интересни илустрации ни покажуваат како изгледа животот на жените кои чуваат кучиња

Оваа илустраторка на интересен и забавен начин ни покажува како изгледа едно секојдневие на жените кои чуваат кутриња, почнувајќи од утрото, па сѐ до вечерта.

Запознајте ги домашните миленичиња со најдобар стил ширум светот

Овие слатки животни имаат за цел да ви го разубават денот!

Со кучето на пат без стрес: Сè што треба да знаете кога патувате со вашиот четвороножен пријател

Навикнувањето на кучето на долго патување е само прашање на добра волја.

Зошто кучињата се толку среќни кога ќе нè видат?

Се враќате од некое место каде сте поминале кратко време, ја отворате вратата, и вашето куче трча кон вас како да не ве видело со години. Еве зошто.

7 важни лекции кои можете да ги научите од вашите домашни миленичиња

Погледнете што можете да научите од нив со цел и вие да имате подобар живот...

Најслатките зајчиња кои некогаш сте ги виделе

Зарем има нешто послатко од овие неодоливи животни? Доколку размислувате дали да чувате зајче, имајте на ум дека тие се доволно интелигентни да се тренираат во домот и можат да живеат до 12 години, а понекогаш и подолго. Се разбира, пред да го преземете тој чекор информирајте се добро

Каков сопственик, такво домашно милениче

Домашните миленици се важен дел од секое семејство. Но, кај некои луѓе оваа поврзаност оди и многу подлабоко...

Неодоливи фотографии кои покажуваат дека на вашите деца им е потребна мачка

Кучињата многу често се сметаат за најдобрите домашни миленичиња, но не ги осудувајте мачките предвреме. Кога не планираат светска доминација, тие знаат да бидат навистина прекрасни придружници за децата.

Доколку вашето домашно милениче го прави ова, веднаш однесете го на ветеринар!

Со препознавање на овој симптом, големи се шансите дека ќе го спасите животот на вашето куче или маче.
12