19 февруари 2020 | Кафе пауза

Го слушате отчукувањето на вашето срце додека одморате? Тоа може да биде знак на животозагрозувачка состојба

Докторите објаснуваат зошто луѓето понекогаш го слушаат отчукувањето на срцето додека лежат.

Шпага: Сите придобивки од изведувањето на оваа вежба

Шпага - една од најубавите вежби преку која се покажува еластичноста и убавината на човечкото тело.

50-те работи што ги пропуштате додека постојано гледате во вашиот мобилен телефон

Секое просечно дете неделно поминува по 44 часа пред екранот, според истражувањата.

Специјалитет на денот: Пита во форма на полнети палачинки

Погледнете го овој рецепт како да направите пита во форма на полнети солени палачинки.

Неонски бои што ќе бидат во мода во 2020 година

Со оглед на тоа што има многу бои и трендовите се менуваат многу брзо, овие неонски бои може да ги носи секоја девојка без да се плаши дека нема да ѝ одговораат.

30 мали промени што треба да ги направите ако сакате да изгледате и да се чувствувате подобро

Додека очајно барате нови начини како да се промените, постојат многу мали промени што можете да ги направите за да изгледате и да се чувствувате подобро само со минимален труд.

7 нови ограничувања што треба да ги знаете за да не си го уништите вашето следно патување

Списокот со ограничувања за туристите постојано расте, а вие треба да да ги научите новите правила за да не си го уништите долгоочекуваното патување.

14 прислушувани разговори од луѓе чијшто живот е повозбудлив од кој било филм

Понекогаш може да биде многу забавно ако случајно слушнете нечиј разговор, а луѓето сакаат да ги споделуваат неверојатните работи што ги прислушувале.

Немојте вашите мачки или кучиња да ги нарекувате „миленичиња“, тоа е навредливо

Според Здруженијата за етичко постапување со животните, нарекувањето на животното за кое се грижите „милениче“ е навредливо.

10 „бабини деветини“ кои веруваме дека помагаат

Постојат одредени работи што секогаш ги правиме без да се посомневаме во нивната веродостојност.