50-те работи што ги пропуштате додека постојано гледате во вашиот мобилен телефон

50-те работи што ги пропуштате додека постојано гледате во вашиот мобилен телефон

Секое просечно дете неделно поминува по 44 часа пред екранот, според истражувањата. Тоа се речиси цели 2 дена. Со тоа е изложено на многу опасности, но вистинската трагедија е во тоа што пропушта многу драгоцени моменти од животот во меѓувреме.

50-те работи што ги пропуштате додека постојано гледате во вашиот мобилен телефон

Еве што сè пропуштате вие и вашите деца додека гледате во вашите телефони:

1. Заодите на сонцето

2. Полната месечина

3. „Супер месечината“

4. Ударот од гром

5. Повторениот удар од гром

6. Автомобилите кои поминуваат

7. Крајот на подвижниот ескалатор

8. Коњот во минување

9. Првите кокичиња годинава

10. Луѓето се лизгаат и паѓаат на мразот

11. Точниот момент кога фризерот ви ја погреши фризурата

12. Сончевиот отсјај во реката

13. Пајаковата мрежа

14. Банкнота од 200 денари

15. Луѓето со телефони во рацете кои се судираат со бандерите

16. Бандерите

17. Соседот што готви гол во зградата преку улица

18. Заплетот на која било ТВ серија без синхронизација

19. Расцутените дрвја

20. Гулабите

21. Верверицата што собира храна

22. Кучето и чавката што се „борат“ за фрлената плескавица

23. Совршено исправниот велосипед фрлен во реката

24. Огнометот

25. Снегот

50-те работи што ги пропуштате додека постојано гледате во вашиот мобилен телефон

26. Погледнувањето во огледало

27. Момчето кое дели бесплатно кафе

28. Стариот познаник

29. Состојбата на вашите нокти

30. Десетици деца кои одат на маскенбал

31. Новите графити

32. Тезгите

33. Столот што „полета“ од терасата од едно кафуле во три часот попладне

34. Некој кој ви се насмевнува

35. Необичниот крај на филмот кој можеби ќе го изгледавте

36. Нештата што човекот пред вас ги гледа во неговиот телефон

37. Секоја постара или бремена жена на која можеби ѝ треба вашето место

38. Осудувачките погледи на другите луѓе кои корисници на јавниот превоз

39. Станицата што ја пропуштивте

40. Ручекот

41. Суштинските упатства на инструкторот по нуркање

42. Ронките на сосетката која го тресе чаршафот

43. Возовите

44. Молбите за помош

45. Нешто интересно за на ’Инстаграм’

46. Колку глупаво изгледаат другите членови од вашето семејството додека „зјапаат“ во нивните телефони

47. Некоја добра книга

48. Пријателите

49. Храната во чинија

50.Сонот.

Можеби сакате да прочитате и зошто родителите треба да поминуваат помалку време на нивните паметни телефони?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Смислата на животот ја бара преку уметноста и креативноста. Пишувањето е нејзино секојдневие.

Поврзани содржини

Остави коментар