14 прислушувани разговори од луѓе чијшто живот е повозбудлив од кој било филм

14 прислушувани разговори од луѓе чијшто живот е повозбудлив од кој било филм

Понекогаш може да биде многу забавно ако случајно слушнете нечиј разговор, а луѓето сакаат да ги споделуваат неверојатните работи што ги прислушувале. Во продолжение прочитајте неколку прислушувани разговори.

14 прислушувани разговори од луѓе чијшто живот е повозбудлив од кој било филм

„Тој мораше да го користи фиксниот телефон на мојот пријател за да се јави кај мајка си и последното нешто што ѝ го рече беше: `Јас сум возрасен човек, мамо, ќе возам скејтборд дома!’“

„Одлучив да правам стомачни вежби секое утро. Станав во 6 часот, легнав на подот, се разбудив во 11.“

„Тој требаше да се сретне со еден дечко на ручек за да разговараат за можноста за вмрежување, па еден човек му пристапи и му рече: `Дали сте вие Крег?’, а тој одговори со `Да!’, па почнаа да разговараат. Крег погледна во неговиот телефон и виде дека момчето со кое требаше да се сретне ја презакажало средбата поради конфликт. Па, Крег немаше поим со кого разговараше.“

„Една вечер поминав покрај еден бар и еден човек стоеше надвор и разговараше на телефон, а јас слушнав: `Човеку, треба да ти кажам за мајмунот…’“

„Ако убиете змија, бидете сигурни дека не ве гледа, затоа што ако ве гледа, лицето ќе ви остане замрзнато во нејзините очите. Ќе дојдат други змии, ќе го видат вашето лице, а потоа ќе ве каснат следниот пат кога ќе ве видат.“

Две постари дами во базенот: „Ти си делфин, а јас ќе бидам тренер.“ На тоа другата одговори: „Не, ти си делфинот. Не сакам да ја наводенам косата.“

„Забележав дека продавачот (средновечен Индиец) водеше страшна дискусија со друг човек. Како што влегував во продавница, сфатив дека зборуваат за борбените стратегии што се користеле за време на Американската граѓанска војна. И двајцата многу добро знаеја за што разговараат.“

„Еден пар водеше некоја неповрзана дискусија. Тој рече: `Смири се, звучиш лудо’. `Секако дека звучам лудо – ги зеде сите мои лекови!’“

„Бев на час кога слушнав дека некој зад мене ѝ рече на својата пријателка: `Се сеќаваш кога ја бакна старата дама?’ Таа го кажа тоа толку гласно што целиот клас се сврти да ги погледне.“

„Јас и мојата девојка лежевме во креветот и ноќта околу 11:30 часот го слушнавме нашиот сосед како вика: `Сакам домати!’ Тоа беше сè што слушнавме.“

„Слушнав нешто страшно, мажот ѝ велеше на една жена: `Мојот другар… мислам, мојата девојка … не, мојата жена…’“

„Нашите соседи разговараа многу гласно, па почнав да прислушувам. Сфатив дека жената му го чита `Хари Потер’ прилично ентузијастички и тоа ми го стопи срцето.“

Градежен работник: „Не сакам да слушнам жалење денес, само сакам да ја завршам работата за да можам да си одам дома. Мразам да работам ноќе. Минатата недела морав да работам до 7 часот. Тоа е премногу доцна, немав време да си го видам кучето.“

Другар 1: „Еј, ова е крпа или килим за бања?“ Другар 2: „Немам поим.“ Другар 1: „Мајка ми ќе знаеше. Јас не знам ништо.“ Другар 2, речиси плачејќи: „Зошто се иселивме?!“ Другар 1, бришејќи го лицето со килим за бања: „Дали е ова крпа? Дали е ова некаков вид крпа?“

Прочитајте ги приказните што корисниците на Твитер ги споделуваат за добрината што ја добиле од странци.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар