дамки | Кафе пауза

Како да ги отстраните дамките од вода на седиштето во автомобилот?

Децата со влажни костими за капење влетаа директно во автомобилот и седнаа на седиштето? Остана голема бела дамка откако сè се исуши?

Кои површини не треба да ги чистите со алкохолен оцет?

Во многу домаќинства, алкохолниот оцет се користи како средство за чистење и отстранување разни видови дамки.

Ослободете се од трвдокорните дамки во кујната со помош на овој производ за автомобили

Ако сте од оние луѓе кои не сакаат да чистат веднаш, веќе не треба да се грижите за тоа бидејќи овој производ обезбедува долгорочна заштита.

Како да отстраните мастило од тепихот со помош на средствата што ги имате дома?

Наместо да се обидувате да ги покриете дамките со преместување на мебелот, можете лесно да ги отстраните со средствата што ги имате дома.

7 работи што може да предизвикаат темни дамки

Кога станува збор за проблемите со кожата, еден од најчестите проблеми се темните дамки. Постојат многу работи што може да ги предизвикаат, од изложување на сонце до генетика.

Веројатно не сте слушнале за неа, но оваа состојка е сè повеќе барана кога станува збор за негата на лицето

Оваа состојка е нешто за коешто можеби никогаш не сте слушнале, но дава импресивни резултати кога станува збор за избелување на кожата.

8 третмани што ги отстрануваат темните дамки под пазувите

Сигурно се чувствувате непријатно ако имате темни пазуви, а сакате да облечете блуза без ракави или да уживате на плажа во вашиот костим за капење.

Бели дамки на забите, зошто некои луѓе ги имаат, а други не?

Ова е прилично честа состојба и е наречена стоматолошка флуороза. Доколку се појави во детството, тогаш е безопасна, но ако се појави во зрелоста, тогаш таа е здравствен симптом.

Домаќински трик со кој ќе исчезнат сите дамки од вашата бела облека

Во продолжение прочитајте како со помош на само една состојка да ги отстраните сите дамки од вашата бела облека, а истовремено и да ја исчистите вашата машина за перење.

Како да се ослободите од дамките на лицето предизвикани од сонце?

Дамките на лицето предизвикани од сонцето естетски не изгледаат добро, па кога ќе се појават, секој сака да се ослободи од нив или барем да им ја намали видливоста на најбрз можен начин.

Како да ги отстраните масните дамки од облеката?

Готвењето и јадењето можат да бидат неуредна работа, особено ако имате мали деца.

Одберете ја дамката што најмногу ве потсетува на лице и откријте интересни вистини за себе

Психолозите, советниците и истражувачите се согласуваат дека овој брз и едноставен тест на личност е навистина корисен кога станува збор за пронаоѓање нечија вистина.