глас | Кафе пауза

7 необични нешта што вашиот глас ги открива за вас

Потребна е помалку од една секунда за да се открие личноста преку гласот. Можеби делува неверојатно, но гласот може да каже многу нешта за вас.
Датум: 18 сеп 2019
, Автор:

Оваа мајка мислела дека никогаш нема да го чуе гласот на нејзината аутистична ќерка, но се случило чудо!

Докторите ѝ кажале дека нејзината ќерка Телјор, можеби никогаш нема да прозборува. Но, пред неколку дена, ова 5-годишно девојче им се спротивставило на шансите и го докажала токму спротивното.

5 знаци дека вашата интуиција се обидува да ви каже нешто многу важно

Во текот на животот, нашата интуиција нѐ води и ни помага да донесеме правилни одлуки.

Нема да бидам замолчена: Текст што секоја жена треба да го прочита!

Овој прекрасен текст е дело на младата авторка Мариса Донели. Таа се повикува на моќта на својот глас, на гласот на жените, и ги охрабрува да се борат за своите права.

Изгубени сте затоа што можеби сте престанале да се слушате себеси

Можеби сте изгубени затоа што барате одговори од луѓето кои ги имаат истите прашања како и вие.

Вие имате глас и треба да го користите!

Луѓето се тивки, но не треба да бидат.

Талентирано дуо ги изведува најпопуларните хитови од 2015 година за помалку од 4 минути

Станува збор за „Us The Duo“ – најдобри пријатели кои се во брак и заедно пеат.

Девојки многу се грижите, момците воопшто не ги забележуваат овие нешта за време на сексот

Дали за време на сексуалниот однос низ главата мисли ви поминуваат за тоа како изгледате во тој момент во неговите очи кои ве спречуваат целосно да уживате во чинот?

7 работи кои треба да ги земете предвид кога разговарате со маж

Навидум ние девојките сме секогаш оние кои не се разбрани, толкувачи на секој збор, непредвидливи со надеж дека баш тој треба да ги предвиди нашите замисли. За разлика од нас, момците...
Датум: 02 дек 2014
, Автор:

Повишете ги вашите зборови наместо гласот

„Повишете ги вашите зборови наместо вашиот глас. Цвеќињата растат од дождот не од грмотевиците.“
Датум: 02 дек 2014
, Автор:

Ќе ве „смрзнат“: 4 сестри ја пеат „Let it go“, која од која со поубав глас

Овие 4 сестри од Филипините имаат фантастичен настап на едно музичко шоу за таленти. Поединечно звучат одлично, но кога ќе „згрмат“ со здружени гласови ќе ви се исправат влакненцата на кожата.
Датум: 05 сеп 2014
, Автор: