вкусно | Кафе пауза - Part 4

Едноставен рецепт за највкусните сарми кои некогаш сте ги пробале

Новогодишните и божиќните празници не можат да се замислат без вкусни сарми.
Датум: 02 јан 2016

Зимско задоволство: Топло чоколадо со Нутела

Можеби температурите оваа зима не се толку ниски, но тоа не значи дека не треба да уживате во вкусно и топло чоколадо.
Датум: 29 дек 2015

Топол алкохолен пијалак од јаболко со путер и рум

Со историја која се протега назад до колонијалните времиња во Америка, топлиот рум со путер е класичен пијалaк за зимскиот период.
Датум: 23 дек 2015

7 вкусни бургери инспирирани од новогодишните и божиќните празници

Станува збор за одлично видео кое целосно ќе го промени вашиот поглед кон познатите бургери.

Со него е повкусно: Сос за скара со кафе и бурбон

Бидејќи кафето е неизоставен производ во сечиј дом, ви предлагаме да го искористите за да направите превкусен сос за скара.

Според тајниот рецепт на баба: Највкусниот домашен ајвар кој некогаш сте го пробале

Домашниот ајвар е омилената зимница во сечиј дом, па токму затоа овој проверен рецепт без сомнение ќе ве израдува

Прекрасни и вкусни торти кои би ви било жал да ги јадете

Тортите, освен што се превкусни, многупати и изгледаат преубаво. Но, кога станува збор за нив, некои луѓе зборот „преубаво“ го носат на едно сосема друго ниво.

Фотографии со Нутела од кои ќе ви се пријаде благо и ќе отрчате до фрижидерот

Нутелата е како дел од рајот да ви се размачкал на лебот, на палачинката, на тортата или каде и да се го ставиле...