вишок килограми | Кафе пауза - Part 2

Диетата на една руска балерина за совршен струк: 5 килограми помалку за 7 дена

Благодарение на вистинскиот избор на намирници, балерината Ана Михалкова има совршена линија. Веќе 10 години се придржува до овој принцип и нема проблем со вишокот килограми.

Дали солта го спречува губењето на вишокот килограми?

Ако премногу ја засолувате дури и здравата храна и таа ќе стане штетна за вашето здравје.

Мала диета со јогурт: 2 килограми помалку за 3 дена

Диетата со јогурт се нарекува и диета на вработените затоа што е многу лесна за држење и секогаш има ефект. Се појадува и се вечера дома, а ручекот и ужината ги носите на работа.

Што можат шминката и килограмите да направат од жените?

Овие актерки го сменија личниот опис заради своите улоги - и се претворија од убавици во ѕверови.

За секој облик на тело: Скријте го вишокот килограми со помош на овие бои

Сигурно сте слушнале дека носењето потемни бои ве прави да изгледате послабо, а посветлите бои имаат спротивен ефект, но изборот на бои зависи од обликот на вашето тело.

Исхрана според биоритамот: Јадете во точно определено време и за еден месец ќе изгубите многу килограми

Замислете да не се откажувате од ништо, а килограмите да се намалуваат. Нутриционистите презентираа план за исхрана со кој и тоа е возможно.

Внимавајте! Тоа што најчесто го гледате, тоа и најмногу го јадете

Ако ја декорирате вашата кујна со фотографии или со слики со храна, имајте предвид дека тоа може да влијае на вашата телесна тежина.

Колку килограми треба да изгубите во еден месец, а притоа да не го нарушите здравјето?

Борбата со килограмите навистина знае да биде исцрпувачка и тешка.

Како да ја подобрите фигурата на вашето тело пред одмор?

Неколку корисни совети како да вашата фигура пред заминување на одмор.

12 одлични совети како да ги намалите килограмите без да се откажете од вашата омилена храна

Прочитајте ја следната листа со 10 трикови за лесно слабеење, коишто со леснотија можете да ги применувате.

8 видови суперхрана препорачана од диететичарите којашто ефикасно ги „топи“ килограмите

Со сите научни истражувања и можности во денешно време, знајте дека немате никаква потреба од држење строги диети, гладување и измачување на телото. Тајната е во здравиот животен стил и вистинскиот избор на намирници.

5 атрактивни модни парчиња кои додаваат некој килограм повеќе

Комбинирајте ги трендовите правилно и мудро за да постигнете впечатлив и убав изглед.