вишок килограми | Кафе пауза - Part 3

Научно докажано: Луѓето со вишок килограми се повесели и попозитивни од слабите луѓе!

Најновите истражувања откриле дека луѓето кои имаат вишок килограми се генерално посреќни во животот.

Супа полна со здравје која „брише“ 2 килограми за 10 дена

Сакате да ослабите на здрав начин? Во тоа може да ви помогне оваа вкусна супа од цвекло.

5 жени, 5 приказни: Како овие „обични“ жени ослабеле и го промениле својот начин на живот?

Слабеењето не е невозможно! Тоа го докажуваат овие пет жени кои успеале да го решат проблемот со кој со години неуспешно се бореле.

Начини на кои губењето килограми може да ви го уништи телото

Во некои случаи, ограниченото јадење и брзото губење килограми може повеќе да наштети одошто да помогне.

Правило 5-5-5: За 5 минути подгответе напивка што ќе ја пиете 5 дена за да ослабете 5 килограми

Со помош на оваа едноставна и лесна напивка ќе се ослободите од несаканите килограми уште во првите 5 дена.

На диета сте и вежбате, но не слабеете? Еве каде грешите…

Дали правите сѐ исправно во својата исхрана и редовното вежбање, а и понатаму не гледате резултати? Еве каде грешите!

5 начини да ја подобрите дигестијата и да го изгубите вишокот килограми

Кога се прејадувате и кога консумирате храна која е тешка за преработување, вашиот дигестивен систем забавува и отпадот од храната останува заробен во вашето тело.

5 видови стомачиња што не се предизвикани од вишок килограми

Летото се наближува и многу од нас сакаат да изгледаат совршено. Сепак, понекогаш стомачето не се намалува и покрај напорното вежбање.