06 јуни 2017 | Кафе пауза

Овие фотографии покажуваат дека мачките се богови на сонцето!

Докази дека мачките се всушност богови на сонцето и дека со негова помош еден ден ќе го освојат светот!

Атрактивните Ваги и нивните љубовни ултиматуми

Како романтични идеалисти, тие скитаат по Земјата барајќи го совршениот пар.

10 животни шанси што никако не смеете да ги пропуштите

Животот ни дава онолку прилики колку што ние самите посакуваме!

7 видови глад и како да им се спротивставите

Колкупати сте нарачале десерт, бидејќи ви изгледал привлечно, а не сте биле гладни?

Играјте си со шминката во текот на сончевите денови

Обновете ја колекцијата на шминки со Avon кармин, моливче за очи, пудра и лак за нокти кои ќе ви овозможат да си играте со боите и да пробате нов и храбар летен стајлинг.
Датум: 06 јун 2017
, Автор:

Единствената работа која треба да ја знаете за смртта според Будизмот

Сигурно се согласувате дека смртта е најголемиот страв со кој можеме да се соочиме.

10 неверојатни работи кои ќе се случат ако Земјата престане да се врти

Луѓето отсекогаш се прашувале што би се случило со Земјата и со нас ако дојде до некоја голема катастрофа.

6 одлични совети за совршени меки и нежни стапала

Важно е да посветите повеќе внимание на грижата на вашите стапала.

Тампоните и пливањето: 7 правила за безгрижно уживање на плажа или на базен

Не дозволувајте оние денови од месецот да ви го расипат уживањето на плажа или на базен.

9 опасни митови за животот во кои треба да престанете да верувате

Многу често се соочуваме со пречки кои треба да ги надминеме.

Сѐ што треба да знаете доколку сакате да се тетовирате

Одлучивме да ги решиме сите ваши дилеми во врска со тетовирањето и да ви откриеме што сѐ треба да знаете доколку сакате да се тетовирате.

50 моќни мисли што почесто треба да ги изговарате

Во животот личностите кои ги сакаме најмногу, најчесто ги земаме здраво за готово.
12