Необичните широки ракави се новиот шармантен тренд

Веќе неколку сезони, романтичните блузи со широки ракави се неизоставен дел од гардероберот на секоја модерна девојка.

Тренди, романтични и нежни блузи што ќе доминираат на улиците за време на пролетта

Ако сте како повеќето девојки и жени, тогаш сигурни сме дека и вам ви е здодеано од дебелите зимски џемпери и едвај чекате да ги замените со лесни, лелеави пролетни материјали.

Претворете ја свилената марама во модерно летно парче облека

Ова парче облека ќе ве спаси од летните горештини, а притоа изгледа модерно и шик.

Какво деколте би требало да изберете според градбата на вашето тело?

Можеби не знаевте, но деколтето од вашата блуза, фустан или маица и тоа како може да влијае на изгледот на вашата фигура.

Освежете го вашиот стил со овој детаљ: 12 одлични начини да ја носите марамата ова лето

Доколку немате идеи како да ја носите вашата марама ова лето, ние ви нудиме 12 одлични начини.

Направете сами: Неодолив летен фустан од стара памучна блуза

Овој фустан е идеален за на плажа, но и за попладневна прошетка со пријателите. Доколку сте вешти со машината за шиење, овој проект е создаден за вас.

Брзо, лесно и креативно: Направете сами оригинална туника за на плажа

Денес ви откриваме две едноставни идеи со кои од старите парчиња облека ќе направите практични и модерни туники за на плажа и тоа без шиење!

Како да ја претворите старата блуза во тренди модерно парче кое е тотален хит за оваа сезона?

Доколку ги следите модните трендови, тогаш сигурно знаете дека блузите и фустаните со голи рамена се задолжително парче облека за ова лето.

Време е за креативност: Направете сами кроп-топ за 30 минути

Сигурно дома имате некоја стара блуза која сега не сакате повеќе да ја носите, а ние имаме идеја што да направите со неа.

Направете сами: Искористете ги старите блузи на оригинален начин, без шиење!

Вие одлучуватe дали ќе ги фрлите старите блузи или пак ќе ги искористите за супер, лесни и генијални идеи!

Облека која не би требало да ја носите ако имате повеќе од 40 години

Понекогаш и искусните жени можат да погрешат кога станува збор за облеката.
12