12 февруари 2018 | Кафе пауза

Тренди, романтични и нежни блузи што ќе доминираат на улиците за време на пролетта

Ако сте како повеќето девојки и жени, тогаш сигурни сме дека и вам ви е здодеано од дебелите зимски џемпери и едвај чекате да ги замените со лесни, лелеави пролетни материјали.

Одберете еден Буда и ѕирнете во вашата иднина

Одлучете се за еден Буда и дознајте каква порака ви носи тој за вашата иднина...

Правила за среќа од законот за привлекување кои секој треба да ги знае

Овие едноставни совети од Законот за привлекување ќе ви помогнат секојдневно да создавате среќа во вашиот живот.

Антиводич за Денот на вљубените: 9 идеи за поинакво прославување

Без разлика дали сте во врска или не, погледнете ги овие интересни и необични идеи за малку поинакво прославување на овој празник.

Кога хуманоста се граничи со потребата од добивање лајкови на Фејсбук?

Кога споделувањето информации за нашите хумани дела се граничи со фалење?

20 работи кои секоја девојка треба да ги знае за себе и за своето тело

Потребно е да престанете со непотребните грижи и да ги научите овие 20 работи за вас и вашето тело.

Хороскопските знаци кои ќе бидат под најголемо влијание од делумната соларна еклипса овој месец

Овие 6 знаци најмногу ќе го почувствуваат влијанието на еклипсата.

Прочитајте го ова ако одамна не сте чуле „Те сакам“!

Вистината е дека доволна ни е и љубовта што ја имаме за себе.

9 паразити што можеби веќе живеат во вашето тело

Паразитите се организми кои живеат на друг организам и се хранат од него. Погледнете кои се нјачестите паразитски инфекции и кои се нивните симптоми.

Како би изгледале државите ако беа луѓе?

Како би изгледале државите како луѓе? Ова е прашањето што си го поставила руската уметница Анастасија Булгакова.

Босанско-херцеговскиот бренд Violeta со своите производи суверено го освојува пазарот во регионот

Водечкиот босанско-херцеговски бренд во производство на хигиенски производи доби потврда за квалитетот на своите производи и од страна на самите потрошувачи.
Датум: 12 фев 2018
, Автор: