Тренди, романтични и нежни блузи што ќе доминираат на улиците за време на пролетта

Ако сте како повеќето девојки и жени, тогаш сигурни сме дека и вам ви е здодеано од дебелите зимски џемпери и едвај чекате да ги замените со лесни, лелеави пролетни материјали. За среќа, пролетта е сè поблиску, па ако сакате да се почестите за успешно издржување на зимската сезона, тогаш погледнете ги овие модели на блузи што дизајнерите предвидуваат дека ќе доминираат на социјалните мрежи, но и во реалниот живот…

(1) trendi-romantichni-i-nezhni-bluzi-shto-kje-dominiraat-na-ulicite-za-vreme-na-proletta-www.kafepauza.mk

Женствени, романтични и лесни за комбинирање, овие блузи ги задоволуваат сите критериуми за да станат хит. Во прилог им оди и фактот дека се создадени за собирање лајкови на Инстаграм. Овие блузи одговараат со сите парчиња облека што веќе ги имате во вашиот шкаф, од фармерки и панталони, до здолништа. Исто така можете да ги носите дење, но и ноќе. Едноставно не можете да направите грешка во комбинирањето. Погледнете…

(2) trendi-romantichni-i-nezhni-bluzi-shto-kje-dominiraat-na-ulicite-za-vreme-na-proletta-www.kafepauza.mk (3) trendi-romantichni-i-nezhni-bluzi-shto-kje-dominiraat-na-ulicite-za-vreme-na-proletta-www.kafepauza.mk (4) trendi-romantichni-i-nezhni-bluzi-shto-kje-dominiraat-na-ulicite-za-vreme-na-proletta-www.kafepauza.mk (5) trendi-romantichni-i-nezhni-bluzi-shto-kje-dominiraat-na-ulicite-za-vreme-na-proletta-www.kafepauza.mk

Ви делува како топлите денови да се предалеку? Погледнете ги овие 6 модни трендови за пролет 2018 што можете да ги носите и сега!

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар