Необичните широки ракави се новиот шармантен тренд

Широките пуфкасти ракави ги гледаме сè почесто кај модните блогерки, а тоа е знак дека наближуваат поубавите пролетни денови. Веќе неколку сезони, романтичните блузи со широки ракави се неизоставен дел од гардероберот на секоја модерна девојка. Истото важи и оваа сезона, но овој пат тие се водечки тренд во уличната мода.

Необичните широки ракави се новиот шармантен тренд

Оваа сезона се појавуваат сè повеќе блузи, фустани, па дури и џемпери украсени со преголеми ракави, кои ја прават и најобичната комбинација впечатлива. Овие винтиџ парчиња облека особено им се допаѓаат на жените со елегантен и романтичен стил.

Необичните широки ракави се новиот шармантен тренд

Кога станува збор за пуфкастите ракави, во зависност од тоа какво парче ќе одберете, можете да постигнете одличен секојдневен, но и вечерен и екстравагантен изглед.

Необичните широки ракави се новиот шармантен тренд

Необичните широки ракави се новиот шармантен тренд

Необичните широки ракави се новиот шармантен тренд

Необичните широки ракави се новиот шармантен тренд

Необичните широки ракави се новиот шармантен тренд

Необичните широки ракави се новиот шармантен тренд

Необичните широки ракави се новиот шармантен тренд

Необичните широки ракави се новиот шармантен тренд

Погледнете ги и 4-те комбинации на бои кои секогаш изгледаат беспрекорно.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар