април | Кафе пауза

Краток љубовен хороскоп за втората половина на април

Близнаците конечно ќе ги најдат вистинските зборови за подобрување на односот со партнерот, а пред Девиците е фаза исполнета со љубов, среќа и задоволство.

Краток љубовен хороскоп за првата половина на април

Вашите лични односи продолжуваат да се развиваат добро, а вие изгледате сигурно и зрело во нив. Оние кои сè уште се сами ќе продолжат со своите љубовни освојувања.

Што ни носи април и кои се најголемите астролошки транзити?

Ѕвезденото небо ќе биде бурно во април, а во продолжение ќе откриете како ќе влијаат транзитите на планетите врз вас.

Тест: Изберете карта и добијте насоки за април

Изберете ја картата што ве привлекува најмногу, а таа ќе ви донесе мудри совети и упатства за април.

Април 2020 година ќе биде најромантичниот месец за овие 3 хороскопски знаци

И покрај тоа што можеби се сметате за скептик за романтика, април ќе биде најромантичниот месец за неколку хороскопски знаци.

Што ве очекува во љубовта до крајот на април според хороскопскиот знак?

До 30-ти април, изгледа дека на многу хороскопски знаци ќе им се промени љубовниот статус.

Суровата лекција што треба да ја научите овој април според вашиот хороскопски знак

Понекогаш е тешко да ги прифатите овие лекции, но погледнете што треба да научите овој месец според вашиот хороскопски знак.

20 модни комбинации што ќе ги гледаме овој април

Без разлика на временските услови или годишното време, веројатно секогаш сакате да изгледате модерно и убаво.

6 причини зошто децата родени во април се навистина посебни

Досегашните истражувања покажале дека некои особини навистина зависат од месецот на раѓање, а еве што тоа кажува за оние кои се родени во април.

5-те хороскопски знаци што ги очекува неверојатна љубов овој април

Овој април, љубовниот живот на следниве хороскопски знаци ќе биде сè освен монотон.

3-те хороскопски знаци за кои овој април ќе биде најлошиот месец од годината

На прагот е и четвртиот месец од годината, кој нема да биде баш најдобар за овие 3 хороскопски знаци.

3-те хороскопски знаци за кои април ќе биде најдобриот месец од годината

Овој април е полн со промени и ретроградни движења, па сите знаци ги очекува нешто интересно.
12