15 април 2021 | Кафе пауза

Внесете пролетен оптимизам во вашиот дом со овие неколку совети

Со доаѓањето на подолгите денови и повисоките температури, време е да смените некои ситници во вашиот дом за да живеете поудобно.

Како јајца од диносаурус: Камења од кои произлегуваат легенди и убави фотографии

На брегот на познатото рибарско село Моераки во Нов Зеланд, лежат огромни расфрлани камења кои сè уште ги стимулираат имагинацијата и различните легенди за нивното потекло.

Краток љубовен хороскоп за втората половина на април

Близнаците конечно ќе ги најдат вистинските зборови за подобрување на односот со партнерот, а пред Девиците е фаза исполнета со љубов, среќа и задоволство.