Тренди женски часовник кој ги засени сите дизајнерски часовници

Тренди женски часовник кој ги засени сите дизајнерски часовници

Модните познавачи ќе се согласат дека рачниот часовник не служи само за покажување на времето, туку е и неизоставен моден додаток. Без разлика дали станува збор за спортски, секојдневен или елегантно дизајниран рачен часовник, има неколку работи што треба да ги имате предвид при купувањето…

Тренди женски часовник кој ги засени сите дизајнерски часовници

Купувањето евтини копии на добро познати дизајнерски брендови е сосема погрешен пристап. Имитациите на часовници се многу лесно препознатливи, па со нив ќе оставите погрешен впечаток. Добриот часовник не мора да биде дизајнерски, но мора да ги исполнува основните стандарди за квалитет. За почеток, се разбира, важен е квалитетот на часовникот. Материјалот на ременот треба да биде удобен и мек за да не прежилува или да пукне со тек на времето.

Куќиштето треба да биде цврсто и заштитено со отпорно стакло. Се разбира, треба да постои и хармонија на елементите – ременот и куќиштето треба да бидат усогласени, правејќи една целина што совршено ќе одговара на вашиот зглоб и на секоја пригода. Последната, но не и најмалку важна ставка е дизајнот. Пожелно е часовникот да биде модерен, но воедно елегантен, минималистички. Еден таков часовник неодамна се најде во новата колекција луксузни часовници Hugo Gerard. Станува збор за ограниченото издание на женскиот часовник Paris Night.

Тренди женски часовник кој ги засени сите дизајнерски часовници

Тренди женски часовник кој ги засени сите дизајнерски часовници

Ги фрла во сенка сите дизајнерски часовници

Новата колекција на часовници Hugo Gerard донесе неочекувани новини кога станува збор за софистицираните прикажувачи на времето. Paris Night пристигна како специјално издание во ограничени количини, а поубавиот пол полуде за овој безвременски класик со елегантен дизајн. Слободно можеме да кажеме дека им парира на најскапите и најлуксузните часовници на познатите дизајнерски брендови. Но, со една голема разлика која ќе ве израдува. Цената на часовникот Paris Night е прифатлива. Не мора да имате длабок џеб за овој часовник да се најде на вашата рака.

Часовникот првенствено е наменет за жени кои од часовникот очекуваат практичност, модерност и врвен квалитет по прифатлива цена. Совршен е за сите дами кои ги следат модните трендови, бидејќи и самите дизајнери на овој часовник внимавале на тоа. И тоа не за минливите трендови. Paris Night часовникот со својот хармоничен дизајн, ги следи сите трендови бидејќи станува збор за класика која никогаш не излегува од мода.

Тренди женски часовник кој ги засени сите дизајнерски часовници

Тренди женски часовник кој ги засени сите дизајнерски часовници

Ексклузивен часовник со воодушевувачки дизајн

Секој часовник треба да одговара на вашиот дух и карактер, затоа што така најдобро ќе го носите со секоја облека. Со овој часовник не можете да погрешите. Без разлика дали преферирате класична елеганција, дали сте авантурист, имате малку див карактер или повеќе сакате минимализам и невпечатливост – Paris Night е вашиот непогрешлив избор. Ќе ги надополни дневната и деловна варијанта, подеднакво добро како и вечерните и празнични пригоди.

За да не остане сѐ на изгледот, дизајнерите користеа прифатливи материјали со највисок квалитет. Удобниот и мек ремен е прилагодлив за секој зглоб, така што нема да се лизга кога ја движите раката, но и не остава отпечаток. Куќиштето со рамка во златна боја е цврсто и издржливо, а неговата внатрешност е заштитена со цврсто стакло. Така ќе сте сигурни дека вашиот нов часовник ќе трае долго и ќе ви служи.

Тренди женски часовник кој ги засени сите дизајнерски часовници

Часовник кој зрачи со сјај и луксуз

Дизајнерите го направија овој часовник инспирирани од романтичниот Париз. Токму затоа Paris Night зрачи со романтика, раскош и елеганција. Доза на луксуз и уникатност внесуваат сјајните детали во внатрешноста на куќиштето. Сето ова е надополнето со комбинација на бои кои секогаш ќе се вклопат во секоја комбинација – класично црно и секогаш тренди златната боја. Минималистичкиот дизајн, посветеноста на деталите, фината обработка и доза на елеганција го направија овој часовник посебен и уникатен. Ќе привлече внимание каде и да се појави и ќе ја надополни секоја комбинација.

Ако и вас ве воодушеви овој неверојатен часовник што нема да го има секоја втора жена, следува уште една добра вест. Може да го нарачате оригиналниот часовник Paris Night онлајн од официјалната страница за продажба. Веќе по два до три дена, часовникот ќе ви го краси зглобот и ќе ја надополни секоја облека. И сето тоа без ризик, затоа што го плаќате часовникот на доставувачот по преземањето! И ако сето ова не ве убеди, следната информација сигурно ќе ве убеди. Подготвивме посебно изненадување за читателите на овој напис. Дистрибутерот издвои неколку часовници од оваа ограничена колекција само за вас и реши да ви даде попуст од 50%.

Тренди женски часовник кој ги засени сите дизајнерски часовници

Предупредување: Paris Night доаѓа во лимитирано издание и е еден од најпродаваните модели на колекцијата Hugo Gerard од оваа сезона на женски часовници! Со оглед на тоа дека залихите се ограничени, важно е да реагирате брзо. Нарачајте веднаш.

Нарачајте Paris Night и внесете доза на луксуз, елеганција и романтика во секоја ваша комбинација.

Комерцијален текст


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар