Жежок моден тренд ова лето: неонски бои

Еве неколку совети како да ги вклопите овие смели нијанси во вашата секојдневна облека.

Направете прекрасна странична француска плетенка

Овој одличен туторијал од 10 минути ќе ве научи како да си направите убава фризура, која ќе можете да ја носите за излегување во град и за свечености, но и за на работа или кога излегувате на кафе со пријателите.

Совршени сочни црвени усни во боја на цреша

Овој сладок изглед е инспириран од сјајните цреши, црвените јаболка и сочните калинки, а неодамна стана хит на модните писти. Ова е варијанта на стандардните црвени усни, кои во овој случај добиваат мек сјаен финиш.
Датум: 21 јул 2013
, Автор:

3 стилски начини да носите висока пунџа со јазол

Време е да не се вадиме повеќе на мрзата и да ѝ се посветиме малку на високата пунџа за да ѝ дадеме шик и елегантен изглед.
Датум: 20 јул 2013
, Автор:

10 заповеди за посреќна врска

Ова се 10 заповеди до кои треба двајцата партнери да се придржуваат за врската да им трае подолго.

Сникерс палачинки

Десерт на кој никој нема да му одолее...

Како побрзо да ви ја снема модрицата?

Ова се три начини кои ќе ви помогнат многу брзо и лесно, без да потрошите многу пари, да си ја излечите модрицата и да можете повторно слободно да се шетате без да се срамите од неа.

Тренди неонски патики од „Гучи“

Доколку ви се допаѓа трендот на носење неонски бои ова лето, тогаш со сигурност ќе се израдувате на овој модел на патики од познатиот дизајнерски бренд „Гучи“.

Треба ли да имате секс кога сте во оние денови од месецот?

Многу девојки си го поставуваат ова прашање. Дали е безбедно? Дали ќе биде неуредно? Дали ќе боли? Што ќе си помисли дечко ми?
Датум: 19 јул 2013
, Автор:

5 необични комбинации од бои кои ќе го освежат вашиот стан

Наместо да давате многу пари за мебел, одберете комбинација од бои кои ќе го разубават вашиот простор, со некои поевтини трикови, како менување на бојата на ѕидовите, прекривките или украсите.

Коктел „Влакнеста мишка“ (Hairy Armpit Cocktail)

Многу едноставен за подготвување, и за чудо, вкусен и освежителен коктел