Запознајте ја водолијата однатре и однадвор

Запознајте ја водолијата однатре и однадвор

Водолиите како деца, ќе ги препознаете по нивното многу темпераментно, дури и брливо однесување. Во тинејџерските години овој хороскопски знак е впечатлив по неговиот „тренди“ стил на облекување, кој е сочинет од „вкусно“ искомбинирани уникатни парчиња облека и накит. Возрасните водолии пак, имаат страст за интелигентни дебати и се многу заинтересирани за мислите кои се кријат во мозоците на другите луѓе.

Запознајте ја водолијата однатре и однадвор

Тие имаат идеалистички поглед кон животот, нивното однесување е променливо, честопати сакаат да бидат сами, затворени во „нивниот свет“ и имаат тенденција кон љубомора, прекумерна тврдоглавост и намуртено расположение. Во поглед на љубовта, водолијата понекогаш може да делува отсутно и изгубено во мислите во очите на нејзиниот партер, а во други ситуации, пак, таа може навистина концентрирано да го слуша секој збор на нејзиниот љубен/а.

Водолијата однадвор

Повеќето водолии имаат неопределен израз на лицето од кој не можете да „прочитате“ буквално ништо, високо чело и убаво дефинирани црти, распределени на овален облик на глава. Тие најчесто се натпросечно високи луѓе со витка става. Типично за водолијата е да има светло сини или маслинести очи и длабок, оддалечен, мечтателски поглед. Имаат просечна големина на нос и симпатични дупчиња на образите, а нивните усни се исполнети во средишниот дел и се стеснуваат кон аглите.

Запознајте ја водолијата однатре и однадвор

Интересно за водолиите е тоа што кога размислуваат, ја навалуваат главата на едната страна, што оддава впечаток како нивните мисли буквално да „тежат“. Припадниците на овој хороскопски знак претежно имаат нежен, монотон глас, ретко се ведри и весели, но кога се, нивната несекојдневна, интересна и пред сè неочекувана насмевка за оние кои се во нејзина близина, им дава една особена шармантност и искреност.

Движењата на водолијата се бавни и лежерни, исто како што се и нејзините мисли. Но, наспроти нејзиното спокојно однесување, водолијата знае понекогаш да биде и мошне отворена, директна и остра, народски кажано – без влакна на јазик. Овој знак високо ја цени вистината и нејзиното целосно откривање, така што оние луѓе кои лажат, ја искривуваат или ја прикриваат вистината, создаваат разлутеност, огорченост и гнев кај водолиите.

Водолијата однатре

Наједноставен начин за да се запознае еден хороскопски знак, е преку дознавање кои се неговите желби, интереси и потреби. Новото, несекојдневно искуство е секогаш добредојдено за водолијата, како и откривањето како функционираат нештата и зошто се дизајнирани на еден или друг начин.

Топ 10 нешта кои водолијата ги сака:
 • Водолијата има разновидни интереси. Таа сака да ги анализира луѓето, да ужива во музиката, уметноста, литературата и да посетува  разни места.
 • Има одлични менаџерски способности, благодарение на што ужива во улогата на главен организатор и координатор на проекти.

Запознајте ја водолијата однатре и однадвор

 • Омилено хоби ѝ е да мечтае за реализација на некои големи нејзини соништа, кои најчесто постануваат реалност.
 • Амбициозна е и сака да биде успешна, но знае да создаде рамнотежа помеѓу работата и забавата.
 • Водолијата е лојален и верен љубовник и пријател.
 • Сака да биде пофалена и да ѝ се оддаде признае кога добро ја завршила работата.
 • Љубовната врска со партнерот сака да и е базирана на договор.
 • Ја почитува и ја очекува приватноста и индивидуалноста.
 • Сака да се забавува, обожава промени и ужива во изненадувања.
 • Потребен и е богат социјален живот, големи прослави, а понекогаш се задоволува и со мали интимни вечери поминати со најблиските.

Запознајте ја водолијата однатре и однадвор

Водолијата е лекомислена и безгрижна, но сепак има доста нешта кои и пречат, а тие се најчесто поврзани со луѓето и нивното однесување. Тие се отворени за сè што за нив е ново и неискусено и сакаат да го живеат животот со „полна пареа“ и најпозитивно што е возможно.

Топ 10 нешта кои водолијата НЕ ги сака
 • Не сака да биде лишувана од каков било аспект на слободата, која ѝ е толку потребна.

Запознајте ја водолијата однатре и однадвор

 • Мрази егоистични луѓе и фалбаџии.
 • Не сака ниту да зема ниту да дава пари на заем.
 • Не почитува луѓе кои лажат и не си ги исполнуваат нивните ветувања.
 • Не сака да биде ставена во потчинета позиција и да биде присилена да „игра“ според туѓи правила.
 • Не сака наметливи и дрски луѓе.
 • Има одбивност спрема луѓето кои се дел од „влијателните кругови“.
 • Мрази рутински начин на живот и околности кои ја ограничуваат во однос на она што сака да го реализира.
 • Не сака непријатни ситуации, несогласувања со другите луѓе и лошо претставување во јавност.
 • Не сака прекумерност и мрази да губи.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

 1. Nat Reply

  Mozam da se slozam so se’ , no ne i so nadvoresniot izgled…totalna utka

  • iva Reply

   toa “visoki” me utepa. 🙂

  • nine Reply

   tocno nadvoresniot izgled e promasen

 2. Borche Reply

  Па е доста точно. Со мали исклучоци. 🙂

 3. Име Reply

  90% pogodeno.

 4. Shushumiga Reply

  Леле сосема погодено ! 🙂

 5. Ema Reply

  lele se e pogodeno! ne mi se veruva duri 😀

 6. Elena Reply

  aj ako moze istovo za jarec i bliznacii :))

 7. simona Reply

  tocno 🙂 kompliment

 8. monika Reply

  tocno vo celost 🙂

 9. Igor Reply

  98,5% POGODOK osven ekstremna visina!!! heheh 1.80

 10. Ana Reply

  tocen e i nadvoresniot izgled, samo sto se e individualno

 11. Slejv Reply

  me zaeba za visinata.. metar i sumska jagotka sum 😀

 12. Marija Reply

  Osven “visoki i vitki” se e tocno, potocno, Amin! 😀

 13. Blasko Reply

  Високи да 🙂 за витки кој колку вежба толку 🙂 🙂 🙂

 14. Lidija Reply

  Tocno 100 %. cestitki za toj sto go pisese

 15. MArtin Reply

  90 % pogodeno 😀

 16. Veci Reply

  Do maskite vodoliii> Kolku ste verni? :SSS
  Jas sum oven, a decko mi vodolija i site velat deka maskite vodolii se ladni i bez cuvstava, neverni i zenkari :(((((
  Guys help!!!

 17. Alex Reply

  Se’ e pogodeno ne e mozhno! 😀

 18. KET44EEE Reply

  E OVA ZA VISIINATA NE MI POGOLILE BAS BIDEJKI SUM NISKA I SITE VODOLII BAS NENE SE VISOKI NO TOA DEKA DEKA NE IGRAME SPORED IGRITE KAKO STO NI NALAGAAT DRUGITE SME DRSKI,OSTRI SE SOGLASUVAM NO NE SME DRSKI VO LOSA NAMERA YUKU SO NAMERA DA I DADEME DOZNAENJE NA DRUGITE KOGA NESTO GRESAT TUKU SO DOBRA NAMERA INAKU SEKOGAS SE BORIME ZA VISTINATA I VISTINATA SAKAME SEKOGAS VLICE VLICE DA NI SE SE POTENCIRA,KAZE I DA SE SLUSNEBIDEJKI DOKOKU NE NI SE KAZE VISTINATA KAJ NAS MOZE DA NI SE JAVI REVOLT,GNEV,OMRAZA I OGORECENOST VO NASETO SRCE ZATOA VNIMAVAJTE DA NE LAZETE VODOLIJA BIDEJKI KE SOZDADETE REVOLT,GNEV I OMRAZA,REVOLT VO NEJZINOTO SRCE *KISSES* DO SUTE VODOLI NAJPOZITIVNIOT I NAJLEGENDARNIOT NAJDOBAR ZNAK VO ZODJAKOT DA ZIVEE VODOLIJATA!!!!!!!!:):)::):):):):):D:D:D:D:D:D:D;D

 19. anna Reply

  lele ova za zainteresiranosta sto se krie vo mozocite na drugite luge,i deka analizirame 100%taka e jas redovno koga gledam edna osoba sakam da znam sto i se krie vo mozokot i ja analiziram mn.dlaboko.drugo ova za sto ja sakame vistinata a mrazime lagata potocno nemozi da bidi,jas takvite licnosti ne samo sto mi stvaraat lutina i ogorcenost nego uzivam vo momentot na kazuvanje na laga i da gi tepam,i toa onaka slatko so kef.i se drugo e ok,osven so nadvoredniot izgled samo toa blage veze nema.ova e poveke za zenski bidejki maskite vodolii se bas VECIda takvi se bas kako gi opisa.

 20. marija Reply

  tocno e se, osim toa ”natprosecno visoki

 21. najmila Reply

  ova za vodolija e stvarno se tocno ova za nadvoresniot izgled dupcinja na obrazite za ustata nosot vitka stava ali ne i premnogu dolgi noze 😀 se ostanato mi e pogodeno bez sitni isklucoci ali najoriginalen znak sme ….

 22. Pero Reply

  Abe sto se bunitem jas sum Vodolija i sum 1.90 😀
  Poznavam mnogu Vodolii koi iako roditelite im bile prosecno niski, tie sepak izdvojuvale so svojata visocina, iako ne mora da znaci deka e toa ‘nadprosecna’ visina. “Nadprosecna’ spored genot.
  Ona za “Ljubomorata’ ne bi go rekol deka e bas ljubomora, zatoa sto toa e individualno. Ona sto nas Vodoliite ne ‘krasi’, isto kako i Lavovite koi se sprotiven znak 180 stepeni od Aquarius, e Egocentricnosta i potrebata od Priznavanje od strana na drugite. Normalno e edna licnost koja saka da bide Priznata, na nekoj nacin da zaviduva na nekoja druga licnost koja e Priznata. Itn..
  Inaku, eve pocnav so moite Vodolijski Intelektuializiranja 🙂
  A da, zaboravivte da kazete za Humorot i Dosetkite na Vodolijata. Taa e prepoznatliva niz svetot bas po toa: deka znae vo edna dosetliva recenica, koja najcesto zvuci humoristicno, da ja opise cela situacija..

 23. nenorma Reply

  Da,se e individualno,no eve kade gresite so Vodoliite. Ne sakame da ne zamarat,duri i koga sme vo drustvo zamisluvame kako sme sami i ako ne ni e interesno,ke si zamineme ,pa i bez objasnuvanje .Ne sme ljubomorni tuku ni e milo za taa odredena licnost i duri ne go posakuvame istoto tuku sakame uste podobro da uspeeme od niv. Moze da ni dadat 10 najubavi manekenki i manekeni ,nie ke ja/go odbereme licnosta sto stoi ,se smee,gledajki vo neboto ,pritoa ne obrnuvajki vnimanie za se drugo sto se desava okolku nejze/ nego . Obozuvame da se razbuduvame bez razlika kolku sme spiele zasto poubavo nesto od toa da si ziv . Sakame da ucime nesto novo i sme srekni ako e toa taka pa sekoj den . Mrzazime da se povtoruvame vo razg,a toa go pravat site onie sto ne razbiraat sto sme kazale so dr zborovi ne zamaraat . Ne sakame da gubime vo debati zasto nie sme centarot na svet i sme sebicni ,da zasto ako e sebicnost da se sakas najveke sebe,togas neka bide takaa(,rizik e se sto pravime skoro taka ne se slozuvam deka mrazime da gubime) . Vo sebe komentirame i se potsmevame na licnost koja ne ja smetame za intelegenta .Nikoj ne e podobar od nas ,a ako faktite ne se slozuvaat so nas ,nie ke kreirame novi fakti koi ke go pokazat sprotivnoto . Nemame humanost ,ljugeto ne nerviraat srekni se onie sto se izdvojuvaat .Kako sakam da reagiram vo odreden moment e edno ,a kokako reagiram e drugo i toa ponekogas me nervira .No,bidejki sme mn samokriticni toa go ispravame i prodolzuvame . Vo drustvo ako mi se dopadne muabetot samo so edna licnost vednas se isklucuvam od se drugo i ja slusam i gledam samo taa licnost .A,koga nekoj ke me zamara vo toj moment ,gledajki deka ne im obrnuvam vnimanie , mi se ide da izbuvnam i izbuvnuvam da ,ne sekogas . Ne

 24. Aneta Zlatkova Reply

  ajde ako moze istoto i za bliznaci

 25. ena Reply

  ретко се ведри и весели грешка најголема,50посто е точно

Остави коментар