Кој хороскопски знак е најсклон кон неверство?

Неверството е најчестата причина поради која се растураат љубовните врски и брачните заедници. За тоа е виновен карактерот на личноста која изневерува и која не може да се бори против својата природа. Понекогаш склоноста кон неверството и ноќните авантури се припишуваат на астрологијата и ѕвездите, а астролозите велат дека токму овој хороскопски знак е најсклон кон ова однесување.

(1) koj-horoskopski-znak-e-najsklon-kon-neverstvo-kafepauza.mk

Станува збор за Стрелецот. Брачните партнери на Стрелецот сметаат дека најголемата маана на нивните сопружници е склоноста кон неверството. Доблестите кои пак најмногу се ценат кај Стрелците се нивната толеранција и подготвеноста за опростување, а нивните партнери истакнуваат дека често во домот знаат да внесат ведрина и динамика. Статистичките податоци велат дека бракот меѓу Стрелец и Близнаци е комбинација која најчесто завршува на суд, бидејќи и двата знака се склони на ова негативно однесување.

На второ место се Близнаците. Истражувањата покажуваат дека Близнаците се најзастапени во групите на оние кои и во зрелите години го задржуваат својот млад изглед и стил на облекување или носат смели бои и модни детали кои се во тренд. За тоа дека на Близнаците никогаш не им е доста од љубовта, сведочат и податоците кои велат дека во домовите за постари лица најмногу се венчаваат припадниците на овој астролошки знак. Неколку погрешени бракови за нив не се причина за уште еднаш да не го изговорат судбоносното „да“.

За авторот
Новинар. Самопрогласен актер. Џедај. Животна форма еволуирана да живее од филмови, видеоигри, музика, хумор и технологија. Хоби и рекреација: Појадок, ручек, вечера.

Поврзани содржини

Остави коментар