Поради кои причини секој од хороскопските знаци се одлучува да ве блокира на социјалните мрежи?

Поради кои причини секој од хороскопските знаци се одлучува да ве блокира на социјалните мрежи?

Постојат различни причини зошто се одлучуваме да блокираме некој од своите пријатели на социјалните мрежи. Астрологијата го има одговорот и на ова прашање. Еве зошто се одлучуваме да му ставиме крај на некое Интернет-пријателство.

Поради кои причини секој од хороскопските знаци се одлучува да ве блокира на социјалните мрежи?

Овен

Затоа што во неговиот живот нема место за луѓето што го повредиле.

Бик

Затоа што нема трпение за вашите глупости.

Близнаци

Затоа што или ќе ве блокира или ќе ви се развика.

Рак

Затоа што не сака да се заморува со вашата драматичност.

Лав

Затоа што е љубоморен на вашиот успех.

Девица

Затоа што има различно политичко убедување.

Вага

Затоа што не сака да ве залажува повеќе.

Скорпија

Затоа што сте го скршиле срцето на Скорпијата и сте почнале да се гледате со некој друг.

Стрелец

Затоа што сè што објавувате е глупаво за Стрелецот.

Јарец

Затоа што веќе едвај и зборува со вас.

Водолија

Затоа што е уморна од гледање на истите постови постојано.

Риби

Затоа што долго време ви се лути.

Можеби сакате да дознаете и дали сте дел од 6-те хороскопски знаци со „незгоден“ карактер.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Смислата на животот ја бара преку уметноста и креативноста. Пишувањето е нејзино секојдневие.

Поврзани содржини

Остави коментар