09 ноември 2018 | Кафе пауза

Шарлиз Терон го открива страшното влијание на лошата исхрана врз менталното здравје

На Шарлиз Терон не ѝ се непознати физичките трансформации за филмските улоги.

6 мотивациони фрази кои сигурно ви здодеало да ги слушате и нивното вистинско значење

Можеби следите неколку мотивациони и инспиративни профили на социјалните мрежи...

7-те најчести проблеми во врските и како да се справите со нив

Во која било врска, почетните еуфорија и привлечност избледуваат со текот на времето.

5 едноставни прашања што ќе ви помогнат да ја дознаете интелигенцијата на соговорникот

Кога ќе ги слушнете одговорите на овие прашања, ќе дознаете многу интересни нешта за вашиот соговорник.

Како би изгледал познатиот Централ парк во Њујорк, доколку друг дизајн победел на натпреварот?

Што мислите за овие фотографии? Дали би сакале да се прошетате некогаш и во поинаков Централ парк?

Ќе се расплачете: Елтон Џон споделува приказна од последните денови на Фреди Меркјури

Фреди ги допре животите на многумина и неговото сеќавање постои дури и 26 години по неговата смрт.

Истражување: Жените кои родиле машко бебе се изложени на поголем ризик од постпородилна депресија

Ова не се лоши вести бидејќи пораното идентификување на ризичните фактори значи подобра поддршка за жените.

8 алармантни знаци дека во вашето тело има премногу естроген

Од голема важност е да го контролирате и да го одржувате нормалното ниво на естроген, бидејќи прекумерното количество може да предизвика рак.

Прага од нова перспектива со неверојатни фотографии од дрон

Алан Брутеник сака да ги користи неговите способности како пилот на дрон за да истражува разни градови ширум светот.

5 ноемвриски филмски премиери што ќе ви го разиграат срцето од возбуда

Ноември крие огромни наслови коишто фановите на големото платно ги очекуваат со месеци, па затоа и воопшто не изненадува фактот што се очекува да биде еден од најголемите месеци оваа година во светот на кината.

5 митови за косата во коишто треба да престанете да верувате

Ако сакате подобро да се грижите за вашата коса, погледнете ги следниве 5 митови во кои веднаш да престанете да верувате.
12