Психолозите откриваат: Слободоумните луѓе живеат во сосема поинаква реалност

Повеќето слободоумни луѓе живеат во сосема поинаква реалност од останатите.

9 изненадувачки факти за Никола Тесла што сигурно не сте ги чуле досега

Дали сте знаеле дека еден од најголемите генијалци на сите времиња некогаш бил толку сиромашен што морал да копа канали за да преживее?

15 совети за враќање на шармот и страста во вашата врска

Колку и да сте биле вљубени, по некое време ќе почувствувате дека врската ја изгубила својата страст.

5 реченици кои мажите и жените ги толкуваат на потполно различен начин

Обрнете внимание на следниве 5 реченици за да разберете како размислува вашиот соговорник и да ги одбегнете можните недоразбирања...

12 чудни работи што нашето тело ги прави

Не постои доволно наука која може да го објасни комплицираниот дизајн на луѓето.

10-те најпознати лажни експедиции и откритија

Истражувањето отсекогаш било дел од нашата историја, без разлика дали станува збор за истражување на земјата, морето или вселената.

Никогаш не се сомневајте во себе: Вашите соништа не се губење време

Замислете си колку би било убаво секој понеделник да станувате со нетрпение за да го започнете денот.

Хороскопскиот знак ви открива зошто постојано избирате погрешни мажи

Имате чудна склоност да го изберете токму оној кој е погрешен за вас?

Белото не е досадно: 5 совети кои ќе ги „оживеат“ просториите на кои им недостига боја

Претворете ги белите простории во супер место за живеење со помош на овие клучни детали.

Обожавате кучиња? Дефинитивно треба да го посетите овој остров полн со мали крзнени пријателчиња!

Оваа земја од соништата се наоѓа на островите Туркс и Кајкос на Бахамите каде што организација по име Potcake Place обезбедува засолниште за уличните кучиња на островот.

Вкусен и освежувачки десерт: Пита со вишни

Израдувајте ги вашите најблиски со овој вкусен летен десерт!
12