јаболка | Кафе пауза

Рози од јаболка

Искористете го слободното време и направете ги овие вкусни и лесни колачиња: рози од јаболка.

Куглоф-штрудла со јаболка

Доколку се прашувате како на креативен начин да го поминете времето со вашите деца, ние ви предлагаме еден совршен рецепт кој ќе биде идеален производ на вашата креативност!

Диета со јаболка: Мени и ефекти од слабеењето

Диетата со јаболка е третман за детоксикација кој вклучува консумирање јаболка во неограничена количина во текот на 3 дена.

Топол јаболков сајдер – совршен пијалак за зимските вечери

Јаболковиот сајдер има нежен вкус и ароматичен мирис и е совршено решение за есенскиот и зимскиот период бидејќи може да ве стопли за време на студените вечери.

Пилешко со јаболка и кари: Необична и многу вкусна комбинација

Се подготвува многу брзо и лесно, а кога еднаш ќе го пробате, ќе сакате повторно!

Посен колач од јаболка и ореви

Доколку ги следите велигденските пости но немате идеја за десерт, овој колач е совршен за вас.

Едноставен рецепт за почетници: Лажна пита од јаболка со која ќе ги освоите најблиските

Сте посакале пита од јаболка, но не сте расположени за подготвување тесто? Ова е брзо и лесно решение за вашиот проблем.

Изберете јаболкo и откријте скриени детали за вашиот карактер (како и омилениот јаболков производ!)

Погледнете го бројот на првото јаболко што ќе ви падне во очи и дознајте што овој избор кажува за вашиот карактер.

Домашен рецепт: Како да направите органски јаболков оцет?

Освен во исхраната, јаболковиот оцет наоѓа голема примена и во одржувањето на здравјето на организмот и негата на кожата.