01 март 2020 | Кафе пауза

Запознајте ја палмата „елеганс“: преубавата салонска палма која ќе го освежи вашиот дом

Нежните, издолжени лисја на елегантните гранки ја прават оваа палма добредојден украс во многу ентериери.

Диета со јаболка: Мени и ефекти од слабеењето

Диетата со јаболка е третман за детоксикација кој вклучува консумирање јаболка во неограничена количина во текот на 3 дена.

Торта „Финска убавица“: Безбеден и брз рецепт што не може да не успее!

Оваа торта е едноставно создадена за моменти на уживање.

На Овните и Скорпиите ќе им биде најтешко: Работи од кои мора да се откаже секој хороскопски знак до крајот на годината

Февруари заврши, а годината забрзано продолжува напред и време е животот да ни тргне на подобро.

Комбинезони за пролет и лето – 4 главни трендови

Жените ги сакаат не само затоа што се модерни, туку затоа што се пред сè практични.