тренди | Кафе пауза

„Dad’s pants“ се панталоните што ќе бидат во тренд оваа сезона

Ако ви е доста од деновите поминати во тренерки или хеланки, а фармерките сè уште не изгледаат како удобен секојдневен избор, време е за „Dad’s pants“ - модел кој наскоро ќе биде многу тренди.

Багет чантите се апсолутен моден хит оваа сезона

Последните две сезони старите трендови се враќаат во мода, па нема да ве изненади фактот што во мода се враќа и багет чантата која го достигна врвот на популарноста во серијата „Сексот и градот“.

Оливија Палермо: 12 едноставни, но впечатливи секојдневни модни комбинации

Многу трендсетерки дојдоа и си заминаа од сцената. Сепак, познатата Њујорчанка остана и понатаму незаменлива.

Елегантни и модерни парчиња облека со кои секоја ваша модна комбинација ќе биде полн погодок

Доволно е само едно парче облека за да создадете занимлива, оригинална и впечатлива модна комбинација!

Декоративни детали што секоја тренди девојка ги има во својата соба

Копирајте го уредувањето на домот од модерните девојки!

Белите фармерки ќе бидат вистински хит ова лето, па еве како да ги комбинирате

Белите фармерки можете да ги комбинирате со сѐ, но кога станува збор за ова лето, еве неколку совети.

Како да ги комбинирате класичните парчиња облека на нов и тренди начин?

Сега е вистинско време да ги освежите вашите безвремени модни комбинации со некои тренди парчиња облека, а ова се предлозите кои ги избравме за вас.

Како да ја претворите старата блуза во тренди модерно парче кое е тотален хит за оваа сезона?

Доколку ги следите модните трендови, тогаш сигурно знаете дека блузите и фустаните со голи рамена се задолжително парче облека за ова лето.

Без многу труд, лесно и едноставно: Освежете го едноделниот костим за капење со само еден шик детаљ

Дали имате досаден едноделен костим за капење кој веќе сите го виделе? Еве идеја како да го претворите во шик, оригинално и тренди парче за ова лето!

Работен моден водич: Носете ги пантолоните на топ 6 шик начини

Не е лесно секогаш да ја пронајдете комбинацијата во која ќе изгледате шик, но и работно.

Нов тренд ја освојува модната сцена: Високи чизми за постудените пролетни денови

Трендот кој апсолутно ја освои модната сцена, која подеднакво го носат светските ѕвезди и модните блогерки, нема да ве остави рамнодушни.

Направете сами: Од досадно до шик здолниште за само неколку минути

Направете го старотот, досадно и обично здолниште во ново, освежено и тренди парче за оваа пролет.