Оливија Палермо: 12 едноставни, но впечатливи секојдневни модни комбинации

Оливија Палермо израснала на Горната источна страна на Менхетен, но се пробила со својата работа како лице за односи со јавноста на модната куќа на Дијана вон Фустенгерб, како и со својата улога во реалното шоу „Градот“ (The City). Оливија е една од ретките жени што никогаш не направиле модна грешка и што добро ги познаваат стилските правила.

1-12-ednostavni-pravila-olivia-palermo-otkriva-kako-da-izgledate-shik-sekoj-den-www.kafepauza.mk_

Нејзиниот рецепт за совршена мода е многу едноставен: „Малку е многу“. Со други зборови, едноставното е новото комплицирано. Со причина е и понатаму една од најфотографираните улични модни ѕвезди, бидејќи нејзините избори се едноставно без грешка. Иако поседува можноста да носи исклучително високи брендови и креации на славните модни куќи, Оливија никогаш не инсистирала на тоа. Таа секогаш го комбинирала старото и новото, како и парчиња облека од обични продавници во комбинација со врвни брендови и секогаш била успешна во тоа. А, една од главните причини заради кои секогаш успева е тоа што никогаш не претерува.

2-12-ednostavni-pravila-olivia-palermo-otkriva-kako-da-izgledate-shik-sekoj-den-www.kafepauza.mk_

На кратко, мерата и елеганцијата се нејзините главни оружја за врвен стилски триумф. Погледнете дел од нејзините најпопуларни модни комбинации кои ќе ве инспирираат за беспрекорен моден стил…

1. Бел спортски фустан и војнички капут

2. Спој на впечатливо парче облека со класично

Продолжете на следната страница за да ги дознаете најголемите модни трикови.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар