Стопанска банка | Кафе пауза

Камера! Звук! Акција! Атанас и Тино снимаат реклама, придружи им се!

Засукајте ги ракавите, препуштете се на креативното размислување и ставете се во потрага по најдобрата идеја за сценарио по кое ќе се сними новата ТОПСИ реклама.
Датум: 15 јул 2016
, Автор:

Регрутација на креативни идеи за дизајнирање на TOPSI ID картичка

Секој може да придонесе во креирање на визуелниот идентитет на картичката и да ја пресонализира, на начин што најмногу ја рефлектира неговата индивидуалност и личен имиџ.
Датум: 29 јун 2016
, Автор:

Topsi: Банкарски услуги од млади за млади

За тоа што точно ќе се случува и какви изненадувања следуваат, може да дознавате на topsi.mk.
Датум: 23 јун 2016
, Автор:

Ексклузивно: Атанас и Тино синоќа „упаднаа“ во Стопанска банка

Погледнете го ексклузивното видео и дознајте што точно се случуваше синоќа таму.
Датум: 21 јун 2016
, Автор:

Стопанска банка АД – Скопје гради едукативен сообраќаен полигон за велосипеди, тротинети и ролерки

На минатогодишниот настан „Вози право, вози здраво“ Стопанска банка АД – Скопје се заложи за изградба на едукативен сообраќаен полигон, донација за Град Скопје.
Датум: 06 апр 2016
, Автор:

Прва продавница во која сите сакаат да пазаруваат

Стопанска банка АД - Скопје, холандскиот технолошки гигант Philips и малопродажниот ланец за техника во Македонија - Техномаркет, на 10 декември отвораат уникатна интернет продавница.
Датум: 09 дек 2015
, Автор:

Утре е светскиот ден на штедењето, штедите ли?

На денешен ден, во 1924 година на Првиот меѓународен конгрес на штедилниците во Милано, Италија, концептот на штедење го одобрија 29 земји, кои ја согледаа потребата од подигнување на свеста...
Датум: 30 окт 2015
, Автор:

Пижама стриптиз на Жаре во спалната соба. Не пропуштајте!

Жаре ви покажува како најлесно да купувате онлајн и притоа да добивате награди. :) #КупувајОпуштено!
Датум: 16 сеп 2015
, Автор:

Скопјани покажаа дека го поддржуваат животот на тркала!

Огромна група на велосипедисти, велосипедски здруженија, граѓани со тротинети, млади со ролерки, родители со колички за бебиња и пешаци вчера ја поддржаа ревијалната трка „Вози право, вози здраво“ во организација на Стопанска банка.
Датум: 14 сеп 2015
, Автор:

Стопанска Банка инвестира во сообраќаен полигон за деца

Банката го иницира и промовира проектот „Вози право, вози здраво“ кој има за цел да ја подигне свеста за предностите на алтернативните начини на превоз како нешто особено значајно за градот Скопје, но и да создаде здрави навики посебно кај најмладите.
Датум: 11 сеп 2015
, Автор:

Купувај опуштено!

Корисниците на платежните картички Visa и MasterCard на Стопанска банка Скопје, освен бенефитите од едноставно и безбедно онлајн плаќање, отсега имаат можност да освојуваат и вредни награди со купување или плаќање од каде било во светот.
Датум: 07 јул 2015
, Автор:

Стопанска банка АД – Скопје во соработка со интернет порталот tc.mk организира бесплатни обуки за електронска трговија

Со цел промоција на онлајн купувањето (e-commerce), и информирање за бројните негови придобивки Стопанска банка АД – Скопје во соработка со интернет порталот tc.mk ќе организира неколку бесплатни сесии на обука за правните лица...
Датум: 17 апр 2015
, Автор:
12