стар | Кафе пауза

Како правилно да направите турско кафе по стар рецепт?

Доколку сакате да го пиете турското кафе како луѓето во минатото, следете ги овие совети.

800 години стар лек којшто ќе ви ги реши проблемите со срцето

Овој природен лек за срце се покажал успешен во сите случаеви на срцеви заболувања.

Кога стариот фрижидер ќе избега од дома

Во шармантната приказна станува збор за дечкото Стенли и неговиот стар фрижидер Чили. Поради свои лични претпоставки и емоционална криза, фрижидерот бега од дома мислејќи дека повеќе не е посакуван.

Како да му ја вратите енергијата на вашиот стар лаптоп?

За да го освежите, направете ги овие неколку едноставни работи, за кои не ви е потребно никакво техничко познавање.

Направете сами: Ново ланче од вашиот стар накит

Одличен и многу креативен начин како од вашите стари ланчиња да си направите ново. Нема да ви одземе многу време, ви треба само трпение и желба за старото да го претворите во ново.
Датум: 07 фев 2013
, Автор:

Фристајл трикови со велосипедот на прадедо му

Неговата техника е необична, не носи никаква заштита за своето тело и глава, а балансот му е на извонредно ниво.

Нов Форд Мустанг со класичен изглед

Колата ќе биде создадена од шасија и компоненти од Форд Мустанг произведен во 2009 година, но тој целосно ќе биде моделиран за неговата линија да наликува на класичен Форд Тандрбрд (Ford T-Bird).
Датум: 07 јан 2011
, Автор: