Сѐ е во пар: Еве како ќе се носи накитот во новата есенска сезона

Дали ќе го испробате овој тренд? Ефектен е, соодветен и доста пристапен, па зошто да не?

Создајте оригинална модна комбинација со најпопуларните сезонски бои

Мал пролетен шопинг со сигурност нема да ви наштети.

6 причини зошто треба да ги посетите вашите баба и дедо во празничната сезона

Со оглед на тоа што модерниот живот не нуди многу простор за честа посета на најблиските, празниците се одлично време за тоа.

Најдобрите начини со чија помош можете порано да започнете со летото

Купете си нов пар бикини. Или барем еден пар сандали на кои ќе можете да им се радувате.

Како да ги комбинирате пантолоните со широки ногавици оваа пролет?

Нашиот предлог за оваа сезона се пантолони со широки ногавици и висок струк кои ќе бидат апсолутен тренд во наредните месеци.

Прекрасни есенски фотографии кои ќе ве натераат да почнете да сликате

Овие прекрасни фотографии со есенски мотиви ќе ве натераат да излезете надвор и да почнете да фотографирате.
Датум: 08 окт 2014
, Автор:

7 секси и тренди костими за капење за оваа сезона

Летото полека се приближува и време е да ги разгледате костимите за капење кои се најмодерни за оваа летна сезона. Огромен акцент се става на едноделните костими за капење, ретро стилот и интересните шари.

Тренди џемпери кои ќе се носат оваа сезона

Покрај тоа што есента е прекрасна, благодарение на нејзиното шаренило од бои, многумина ја сакаат и поради тоа што повторно ќе можат да си ги носат своите омилени чизми, капути и убави џемпери.

Како да ја надминете есенската депресија?

Можеби есента ве асоцира на дождови и збогување со летото, но не мора да биде така. Ова се неколку одлични начини да ја надминете депресијата во есен.
Датум: 09 окт 2013
, Автор:

Модерни и стилски обувки за есен 2013

Сите модели се кожни и ќе ви оформат слика што ќе биде во тренд оваа есен.

Неодоливи кожни „Vans“ патики

Токму навреме за новата сезона, компанијата „Vans“ го претстави овој прекрасен пар патики, наречен „Old Skool Reissue“.

Тренди еспадрили за оваа сезона

Секоја сезона голем број светски трендсетерки од своите плакари ги вадат најудобните еспадрили и не излегуваат од нив до доцна есен...
12