21 јули 2019 | Кафе пауза

Развод и уште 6 други работи кои се заразни…

Кога е во прашање зараза, секогаш се помислува на грип, настинка или вирус. Но, ова не е вистина.

Сезоната на Лавот започна и ќе биде одлична за следниве хороскопски знаци

Знакот Лав, кој е воден од Сонцето, претставува симбол на детето кое живее во нас.

Одберете симбол и дознајте што ве очекува во иднина

Кој симбол ви го привлече вниманието?

Благотворни рецепти со цимет за убавина и здравје

Циметот има благотворно дејство на целиот организам, а во прилог погледнете како да го искористите.

За што треба да разговарате со вашиот партнер пред да почнете со интимни односи?

Најважниот фактор во интимниот однос е довербата, а таа може да се зајакне преку разговор.

Запознајте го Зек, момчето што се откажало од модерната облека и носи само историска

Сите ние сме биле во ситуација каде што било потребно да се направат ризични модни избори.