нездрава храна | Кафе пауза

Како пржената храна влијае врз вашето здравје и зошто треба да ја избегнувате?

Знаеме дека помфритот, чипсот и пржените пилешки крилца се превкусни и не можете да им одолеете, но внимавајте на тоа колку често се присутни во вашата исхрана.

Намирници што треба да ги јадете ако вчера сте јаделе нездрава и калорична храна

Подуеноста, бавното варење и другите проблеми со варењето на храната се јавуваат како резултат на лоша исхрана, но постојат намирници што може да ја поправат штетата.

Научниците откриле која храна го скратува животниот век

Здрава и урамнотежена исхрана е предуслов за добро физичко и ментално здравје.

Дознајте што ќе се случи со вашето тело доколку престанете да јадете чипс

Многу добро ви е познато дека чипсот, смоките, крекерите, чоколадите и другите слични грицки се главен непријател на вашето тело.

Еве како да го изгубите вишокот килограми додека сте на работното место!

Во текот на работниот ден вам ви е потребна храна која ќе ве најаде, но и ќе ви даде енергија да го протуркате денот. Затоа еве неколку основни правила...

Што значи тоа што постојано ви се јаде и како да го решите проблемот?

Сигурно ви се случило добро да се најадете, а по некое време да почувствувате дека сакате да каснете уште малку. Ќе каснете нешто и по некое време го имате истото чувство.