28 октомври 2021 | Кафе пауза

15 цитати од Буда што ќе ви помогнат да го пронајдете вашиот внатрешен мир

Можеби овие цитати од Буда ќе ви помогнат на патот кон спознанието.

Уметник креира необични мозаици со портрети инспирирани од африканската култура

Грчки уметник ќе ве воодушеви со неговата техника на изработка на мозаици, а којзнае, можеби и ќе ве инспирира да посетите некоја од африканските земји.

4 хороскопски знаци ќе ја пронајдат својата сродна душа во ноември, проверете кои се!

Откријте кои хороскопски знаци ги очекува среќа во поглед на љубовта овој ноември.

Како пржената храна влијае врз вашето здравје и зошто треба да ја избегнувате?

Знаеме дека помфритот, чипсот и пржените пилешки крилца се превкусни и не можете да им одолеете, но внимавајте на тоа колку често се присутни во вашата исхрана.