мрзливост | Кафе пауза

Која е разликата помеѓу мрзливоста и неидентификуваната страст?

Иако во двата случаи се соочувате со недостаток на средства, на награди, на признанија и на достигнувања, не станува збор за две исти работи.

4 начини на кои мрзливоста всушност може да ви помогне во животот

Речиси сите веруваат во лагата дека треба да работите секоја минута од денот за да го добиете она што го сакате.

Светската здравствена организација направи листа со најмрзливите држави во светот

Неодамна Светската здравствена организација направи листа со 10-те најмрзливи држави во светот, а резултатите се изненадувачки.

10 едноставни совети за слабеење ако сте мрзливи

Постојат некои едноставни работи и навики кои ќе ви помогнат лесно да ја добиете посакуваната фигура. Погледнете за кои станува збор.

7 начини на кои смартфоните ве прават мрзливи

Луѓето сѐ повеќе се потпираат на нив, „заборавајќи“ да го користат својот мозок.

Водич за мрзливи луѓе: Како постепено да се изградите во подобри личности?

Понекогаш луѓето се мрзливи затоа што немаат го пронајдено својот вистински пат и не знаат што треба да прават.

Поучна приказна: Мрзливиот земјоделец

Бог им помага само на оние кои самите си помагаат.

5 начини да се мотивирате кога се чувствувате мрзливи

Без оглед која е причината што ги одложувате вашите обврски, очигледно е дека во ова вие сте губитникот.

Луди и смешни факти во врска со мрзливоста

Да се биде мрзлив потребно е многу напор! Тоа е како зависност од која не можете да се откажете.

Мрзливите викенди се полоши за вашето здравје отколку целата работна недела

Едно ново истражување ни открива дека седењето цел викенд на каучот може да биде полошо за вашата тежина од работењето во седечка позиција цела недела.
Датум: 13 мар 2016

Секој, некој, кој било и никој: Поучна приказна за мрзливоста на која вреди да ѝ се обрне внимание

Одвреме-навреме налетуваме на една од овие кратки поучни приказни кои едноставно ни се врежуваат во мислите и нè тераат целосно да си го преиспитаме нашиот живот.

10 причини зошто зимата е фантастична за мрзливите луѓе

Има многу придобивки кои можат да се сметаат за предност од страна на мрзливите луѓе во текот на ладните зимски месеци.
Датум: 14 јан 2016