08 октомври 2018 | Кафе пауза

Ова се тајните на добрите љубовнички

Не можете да очекувате тој да прави сè за вас, како што не може ни тој да очекува сè од вас.

Хороскопските знаци рангирани од најзрели до најдетинести

Секој различно се справува со гневот. Некои луѓе се прибрани и не прават сцени, но некои луѓе се однесуваат како вистински деца.

Готвач споделува 12 совети за одбирање на најдоброто овошје и зеленчук

Готвачката Марија Троитскаја одлучила да го сподели нејзиното искуство за тоа како да ги одберете вистинските продукти.

5 нешта што не сте ги знаеле за грчката митологија

Овие приказни понекогаш се многу побизарни и помрачни отколку што мислите.

4 начини на кои мрзливоста всушност може да ви помогне во животот

Речиси сите веруваат во лагата дека треба да работите секоја минута од денот за да го добиете она што го сакате.

Николина, мајка на две неодоливи дечиња, ќе ве освои со своите одлични фотографии на Инстаграм

Николина, или скратено Нина, е млада мајка на две дечиња што живее и твори во Чикаго. Таа ужива да го фотографира секојдневниот живот на нејзиното семејство...

Самохран татко од Тајван го илустрира неговиот секојдневен живот

Илустраторот Блу Лан Шенгџи кој неодамна станал татко нашол нова инспирација за неговите дела.

11-те најважни нешта што ги прават родителите на успешните деца

Начинот на кој ве одгледале родителите речиси целосно ги оформил вашиот карактер и поглед кон светот.

Како овој маж успеал да најде мотивација за да ја надмине депресијата и да изгуби 30 килограми?

Џеф Кендал страдал од депресија и се борел против вишокот килограми уште откако знае за себе...

Без мака – совладај странски јазик за 2 недели со оваа чудесна метода

Полиглотот Арон Стоун, кој течно зборува 23 јазици, им ја претставува на Македонците својата славна 2-неделна формула за учење јазик.
Датум: 08 окт 2018
, Автор:

Борка и Авон вчера испратија порака: Ракот на дојка не е розов, но овој ден ние го боиме во розово за да покажеме дека нема да му се предадеме

Борбата против ракот на дојка значи да не се предаваш, да не се откажуваш, и да не заборавиш дека постои живот и после болеста.
Датум: 08 окт 2018
, Автор:
12