Рецепт на денот: Печени домати со спанаќ и сирење

Рецепт на денот: Печени домати со спанаќ и сирење

Одлична идеја за вечера!

Потребни состојки:
  • 1 килограм домати
  • 200 грама спанаќ
  • 400 грама сирење
  • 40 грама лебни трошки
  • 60 милилитри маслиново масло
  • 1/2 чешне лук
  • Сол
Начин на подготовка:

Измијте го спанаќот и исечкајте го на ситни парчиња. Истото направете го и со половината чешне лук. Ставете ги во голем сад сите состојки освен доматите и добро измешајте. Потоа олупете ги доматите и со лажица извадете ја средината. Наполнете ги со сосот, наредете ги во тава за печење, посипете со малку маслиново масло и печете 10-тина минути на 190 степени. Добар апетит.

Дојде времето на костените: Есенски рецепт за торта што ќе ги воодушеви вашите најблиски.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар