Самохран татко од Тајван го илустрира неговиот секојдневен живот

Самохран татко од Тајван го илустрира неговиот секојдневен живот

Илустраторот Блу Лан Шенгџи кој неодамна станал татко нашол нова инспирација за неговите дела. Откако се родил неговиот син, тој почнал нов серијал илустрации на кои го прикажува секојдневниот живот со неговото малечко. Тој ги споделува искуствата, предизвиците и благословите коишто доаѓаат со родителството. Погледнете некои од неговите најдобри илустрации.

1. Читање книга и поставување добар пример

Самохран татко од Тајван го илустрира неговиот секојдневен живот

2. Повторно нема млеко

Самохран татко од Тајван го илустрира неговиот секојдневен живот

3. Синот си игра додека тој се обидува да работи

Самохран татко од Тајван го илустрира неговиот секојдневен живот

4. Секогаш сака прегратки од тато

Самохран татко од Тајван го илустрира неговиот секојдневен живот

5. Правење замок од картон

Самохран татко од Тајван го илустрира неговиот секојдневен живот

6. Правење фотографии за потсетување во иднина

Самохран татко од Тајван го илустрира неговиот секојдневен живот

7. Дозвола за креативно искажување на ѕидовите

Самохран татко од Тајван го илустрира неговиот секојдневен живот

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар