14 јануари 2016 | Кафе пауза

Уникатната убавина на луѓето со пеги

Овие фотографии се доказ дека личностите со пеги се прекрасни.
Датум: 14 јан 2016

Зошто се ежиме кога сме исплашени?

Дали некогаш ви се случило од страв да ви се накострешат сите влакна на телото? Откријте ги петте фази низ кои поминува нашето тело кога се соочува со необјаснив страв.
Датум: 14 јан 2016

Најдобрите ТВ серии кои ќе ги гледаме во 2016

Од „Винил“ до „Ноќниот менаџер“, според мислењето на критичарите ова се најдобрите ТВ серии кои ќе ги гледаме годинава.

20 животни лекции кои можеме да ги научиме од мачките

Постојат многу нешта кои ние луѓето можеме да научиме од нашите миленици.
Датум: 14 јан 2016

10 работи кои никогаш не треба да ги жртвувате поради вашата врска

Да, поубаво е кога сте заедно, во врска, но има одредени работи кои не смееме и не треба да ги жртвуваме поради успешноста на самата врска.
Датум: 14 јан 2016

10 причини зошто зимата е фантастична за мрзливите луѓе

Има многу придобивки кои можат да се сметаат за предност од страна на мрзливите луѓе во текот на ладните зимски месеци.
Датум: 14 јан 2016

Девојките на Дизни во чевли на познатите модни дизајнери

Какви чевли од познатите модни дизајнери би носеле познатите девојки од Дизни?

Мудрости од познат индијански поглавар кои ќе ве замислат за денешното општество

10 цитати на големиот индијански поглавар кои сигурно ќе стават многу работи за денешната „модерна“ култура под еден голем знак прашалник.

Астрологијата открива: Што најмногу го опушта вашиот хороскопски знак кога сте под стрес?

Погледнете што најмногу му одговара на вашиот знак и најдете го вистинскиот начин конечно да земете малку здив од секојдневните проблеми.

Поучна приказна: Научете да ги препознавате „змиите“ околу вас

Поуката и пораката на оваа приказна е дека мора секогаш да ги препознавате „змиите“ околу вас и нивната вистинска намера.

Дали момците навистина сакаат кул девојка покрај себе?

Згодна, паметна, интересна и секогаш расположена за секс! Дали момците најмногу размислуваат за овие видови девојки?

Неколку совети за успешно учење странски јазик

Изучувањето нов странски јазик е вистинско богатство!