20 животни лекции кои можеме да ги научиме од мачките

20 животни лекции кои можеме да ги научиме од мачките

Постојат многу нешта кои ние луѓето можеме да научиме од нашите миленици. Токму затоа и тимот на организацијата „The Last Lemon“ направиле листа од мачкини мудрости кои се однесуваат и на човекот. Зад овие илустрации се кријат Лиса Сверлинг и Ралф Лазар, познатите автори од Њујорк Тајмс кои овој пат заедно, како автор и илустратор, се претставуваат со 21 илустриран пример.

21 мачкина лекција.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Инженер под влијание на силни филмски маси. Далеку од реалноста, блиску до паметот. Иако крајот на филмот Живот го знаеме сите, сепак убаво е да уживаме додека трае.

Поврзани содржини

Остави коментар