5 лекции за компатибилноста во врските на кои може да ве научи вашиот мобилен телефон

Покрај неговата употребливост и ефикасност во функциите што ги овозможува, од него можат да се научат уште некои работи.

Тест: Дали сте зависни од вашиот мобилен?

Најновото истражување од Универзитетот во Ајова ги идентификувало централните аспекти на номофобијата или стравот од одвоеност од мобилниот телефон.
Датум: 21 мај 2015
, Автор:

Најдобрата скриена камера на аеродром

Реакциите на луѓето се пресмешни...

Пауза за WC: апликација која ви најавува кога доаѓаат досадните сцени од филмот

Мобилната апликација „RunPee“ на корисниците им овозможува да истрчаат до тоалетот по мала нужда, токму во моментот кога настапува најнеинтересниот дел од филмот. :)

Листа на основни секојдневни проблеми

Секојдневни „проблеми“ кои и покрај нивната наизглед банална природа, успеваат моментално да предизвикаат многу поголема напнатост од некој посериозен и подолготраен проблем.

Како да бидете секогаш на време?

Точноста е многу важна за градење професионален имиџ и оставање позитивни први впечатоци. Прочитајте како да бидете секогаш на време.
Датум: 06 мар 2012
, Автор:

Безвремен луксуз во вашиот џеб

Идејата на Ив Беар се базира на ставот дека уредите за комуникација треба да се одликуваат со долготрајност и уникатност, со оглед на големите количини пластиката кои завршуваат во отпадот.
Датум: 17 мар 2011
, Автор:

Закопан (Buried)

Минималистички и клаустрофобичен филм за неочекуваните кошмарни животни пресврти и за борбата за живот до последната секунда...

Преклопувачки телефон со 3 екрани

Телефонот наречен Флип е дизајниран од страна на Кристијан Улрик Ларсен. Работи на оперативниот систем Андроид, а физички е составен од 3 преклопувачки екрани со Super AMOLED технологија зад кои се крие QWERTY тастатура.
Датум: 20 јан 2011
, Автор:

Microsoft, заборави го Windows и одбранбената бизнис стратегија

Треба да престанете да ги форсирате сите да го користат Windows. Толку е лош што треба да го додавате зборот Windows пред секој продукт, како на пример Windows Phone 7. Ниту Apple го вика iPhone - „Mac OS X iPhone“...
Датум: 13 јан 2011
, Автор:

Телефон кој се полни со телесна топлина

Што ако вашиот мобилен телефон може да се полни додека се наоѓа сместен во вашиот џеб неколку часа. На тоа се заснова Nia E-Cu концептот, развиен од страна на Британскиот дизајнер...
Датум: 11 ное 2010
, Автор:

Зошто паметните телефони се книгите од иднината?

Мајк Шатцкин, главниот и извршен директор на Idea Logical Company која ги советува издавачите на книги да направат дигитална промена, вели дека за една декада, помалку од 25% од сите книги што ќе се продадат ќе бидат печатени.
Датум: 24 сеп 2010
, Автор:
12